W Alejach Jerozolimskich i alei Solidarności już wkrótce mają zostać wytyczone buspasy. Przy tej okazji ekolodzy ze Stowarzyszenia "Zielone Mazowsze" proponują, by mogli z niego korzystać także rowerzyści. - To rozwiązanie, które z powodzeniem zastosowano w miastach europejskich m.in. w Bratysławie i Budapeszcie - mówi Rafał Muszczynko z Masy Krytycznej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pomysł jest bardzo prosty i stosunkowo tani. Dotyczy tych ulic, wzdłuż których z różnych powodów nie można wybudować ścieżek rowerowych. Wymaga jedynie poszerzenia pasów autobusowych do ok. 4.5 m. Taka szerokość pasa pozwoli autobusom bezpiecznie wyprzedzić rowerzystę. Oznacza to zarazem, że pozostałe pasy należałoby zwęzić do 3 m.

Zarząd Dróg Miejskich popiera postulaty ekologów, również Zarząd Transportu Miejskiego ma się na ich temat już wkrótce wypowiedzieć. Jeśli pomysł się sprawdzi, można by go zastosować także na moście Poniatowskiego, ul. Górczewskiej i czasowo na Modlińskiej (w okolicach przebudowy mostu nad Kanałem Żerańskim).


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!