Cacofonia Milano to firma, która powstała całkiem niedawno. Założyły ją dwie siostry, zafascynowane kolorami i różnorodnością europejskich miast. Motywem przewodnim ich biznesu jest sztuka. Dzięki swoim projektom chcą, żeby była wszędzie.

Na pomysł takiego biznesu dziewczyny wpadły we Włoszech, w Mediolanie. Stąd sentymentalnie umieszczona nazwa miasta w logo marki. Za granicą zachwyciła ich odwaga w modzie i ekstrawagancja. Dlatego postanowiły ich namiastkę przenieść do Polski. - Nasze ubrania to kakofonia barw i nie tylko. Łączymy sztukę z fajnym designem - mówi Julia Kaczorowska.

Na t-shirtach, kurtkach (modnych dzisiaj bomberkach) czy bluzach znajdziecie obrazy wielkich twórców. - Można u nas kupić ubrania, które łączą współczesność ze sztuką. Na przykład "Panny z Awinionu" Pabla Picasso stojące w nowojorskim metrze. Mamy też takie obrazy, jak Renoir "Śniadanie wioślarzy", w którym wprowadziliśmy kilka elementów, żeby ubrania dobrze wyglądały na człowieku - dodaje Julia. - Inspirujemy się sztuką i łączymy to z naszą wyobraźnią - mówi Natalia.Jak wygląda współpraca sióstr na co dzień? Jak twierdzą - nie kłócą się a całość przebiega nawet lepiej niż w życiu codziennym. Na swój biznes mają podobne wizje, a dzięki wspólnej firmie widzą się na co dzień częściej. W końcu każda z nich żyje dziś oddzielnie i każda reprezentuje odmienną grupę. - Natalka pisała w tym roku maturę, ja bronię magisterki - tłumaczy Julia. Dlatego ich projekty stają się uniwersalne i nie są skierowane do konkretnej grupy wiekowej. Mogą je nosić dorośli, nie powstydzą się ich też nastolatki. Marka planuje wprowadzić również kolekcję dla dzieci.

Poza klasycznymi wzorami w internetowym sklepie Cacofonia Milano znajdziecie też kolorowe, abstrakcyjne printy i nadruki z wzorami stworzonymi przez polskich artystów. Wkrótce w sprzedaży pojawi się, na przykład, kolorowy kolaż ręcznie zaprojektowany przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych.

Siostry podkreślają, że każdy wzór jest dokładnie przygotowywany i sprawdzany kilkukrotnie po nadruku, czy dobrze się układa. Nie ma tu przypadkowej pracy a zanim produkt trafi do sklepu, przechodzi serię testów. Wszystkie ubrania szyte są w polskiej szwalni, w Łodzi i tworzone są z polskich materiałów (bawełna i poliester). Ceny produktów wahają się w granicach 150-300 złotych.

Sprawdźcie też Facebooka Cacofonia Milano.

Moda

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Więcej na temat: