Tak po remoncie będzie na Dworcu Gdańskim

Tak po remoncie będzie na Dworcu Gdańskim (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Aż 150 milionów złotych PKP przeznaczy na remont Dworca Gdańskiego i modernizację hali głównej Dworca Centralnego. Prace na obu stacjach już trwają.

Na Gdańskim zostaną wyremontowane dwa perony, a na Centralnym pojawią się nowe poczekalnie, punkty informacji pasażerów i kawiarnie. Na razie na Centralnym został uszczelniony dach, a przy Gdańskim ruszyła budowa tunelu, który połączy perony ze stacją metra.

Do 25 października, kiedy to zostanie oddany do użytku cały peron, pociągi na Gdańskim kursują jednym torem, według zmienionego rozkładu jazdy.
- Zmiany będą się wahać w granicach 5 minut i dotyczą 21 pociągów - mówi Marta Kaczorowska, rzecznik prasowy Mazowieckiego Oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dodatkowo z dworca zniknie większość budek, w których można kupić jedzenie. Jak tłumaczą władze PKP, kolei nie są one potrzebne, bo dofinansowanie spółki pochodzi z budżetu państwa.

Na obu dworcach wkrótce pojawią się także nowoczesne windy, które ułatwią przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym.

Koniec prac przewidziany jest na 2013 rok.

Na remont musi niestety poczekać Dworzec Zachodni. Firma, która wygrała przetarg, chce poczekać z rozpoczęciem robót do czasu, aż będzie miała zagwarantowane na to środki.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!