AIP
Cerrad Czarni Radom - Politechnika Warszawska. Akademicy zrewanżowali się radomianom Bartek Syta
W 16. kolejce PlusLigi podopieczni Jakuba Bednaruka zrewanżowali się siatkarzom z Radomia za wcześniejszą porażkę. Akademicy wygrali w czterech setach - 25:22, 27:29, 13:25, 21:25. MVP meczu został wybrany Łukasz Łapszyński.

W wyjściowym składzie radomskiego zespołu znalazł się Wojciech Żaliński, który ostatnio miał problemy z palcem. Cerrad Czarni dobrze rozpoczęli to spotkanie. Po bloku Artura Szalpuka na Michale Filipie było już 7:4, a chwilę później w aut atakował Guillaume Samica. Po ataku z przechodzącej Filipa strata gości zmalała do dwóch punktów (11:9), ale tylko na moment. Miejscowi błyskawicznie odpowiedzieli. Po asie serwisowym Daniela Plińskiego było 13:9, a kiedy Lukas Kampa skończył piłkę przechodzącą tablica pokazywała już wynik 16:9 dla „Wojskowych”. Potem jednak popełnili oni kilka błędów, które wykorzystali „Inżynierowie” i zrobiło się 21:20, ale ostatecznie to Cerrad Czarni sięgnęli po zwycięstwo w premierowej odsłonie.

Początek drugiej partii to wyrównana walka z lekkim wskazaniem na przyjezdnych (7:8). Minimalna przewaga cały czas była po stronie warszawian. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Jakuba Bednaruka prowadzili 16:14 po punktowej zagrywce Świrydowicza, a chwilę później zatrzymany został Bołądź. „Wojskowi” dogonili rywali po bloku na Mikołajczaku (18:18), ale tylko na chwilę, bo na prowadzenie ponownie wrócili warszawianie. Końcówka była jednak bardzo zacięta i emocjonująca. Goście wygrali 29:27 po asie serwisowym Bartłomieja Lemańskiego.

Politechnika wyraźnie podbudowana zwycięstwem w poprzednim secie, dobrze spisywała się także w kolejnej partii (4:7), Cerrad Czarni natomiast zgubili gdzieś swój rytm i z minuty na minuty spisywali się coraz gorzej. Mnożyły się błędy własne „Wojskowych”, co wykorzystywali goście (9:17). Politechnika w trzeciej odsłonie rozbiła miejscowych do 13, a trzeciego seta najlepiej podsumowuje ostatnia akcja, kiedy to Samica jedną ręką zablokował atak Bołądzia.

Cerrad Czarni nie rozpamiętywali długo słabej w ich wykonaniu poprzedniej partii. Po autowym ataku Samiki było 10:9. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli „Inżynierowie” i na drugą przerwę techniczną schodzili z pięciopunktową przewagą (11:16). Po niej jedna warszawianie zaczęli popełniać błędy (14:16). W kolejnych minutach trwała wymiana ciosów, ale wciąż nieznaczna przewaga była po stronie Politechniki, która ostatecznie wygrała do 21 i cały mecz 3:1, dopisując w ten sposób do swojego konta 3 punkty.

Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:22, 27:29, 13:25, 21:25)

Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Żaliński, Szalpuk, Ostrowski, Pliński, Majstorović (libero) oraz Szczurek, La Cavera, Kowalski (libero), Grzechnik, Grobleny
AZS Politechnika: Zagumny, Filip, Łapszyński, Samica, Lemański, Kowalczyk, Olenderek (libero) oraz Świrydowicz, Mikołajczak, Radomski, Firlej

Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0