W listopadzie, do Warszawy zawita światowej sławy Chór Alexandrowa. Będzie to pierwszy występ zespołu w nowym składzie, po tragicznych wydarzeniach z grudnia 2016 r., gdzie w katastrofie lotniczej zginęli muzycy i członkowie zespołu baletowego.

Słynny na całym świecie Chór Alexandrowa ponownie stanie na scenie i zachwyci nas swoim niezwykłym tańcem i śpiewem.

Po katastrofie lotniczej, w której zginęło ponad 60 członków zespołu, w bardzo krótkim czasie dokonano olbrzymiej pracy, aby odbudować grupę. Spośród tysięcy solistów, chórzystów i baletmistrzów biorących udział w castingu wybrano najbardziej utalentowanych artystów z całej Rosji, którzy zasilili nowy skład zespołu. Pierwszy koncert, który poprzedziły zaledwie trzy tygodnie wspólnych prób, odbył się na scenie Głównego Teatru Akademickiego Rosyjskiej Armii w Moskwie w połowie lutego, otwierając zarazem międzynarodowe tournée, podczas którego Chór Alexandrowa wystąpi m.in. w Rosji, Francji, Czechach oraz Polsce.

Chór Alexandrowa, liczący 130 osób, koncertował w siedemdziesięciu państwach i jest najlepszym tego rodzaju zespołem na świecie. Składa się z wybitnych solistów, orkiestry (głównie instrumenty dęte, akordeony, mandoliny) oraz widowiskowego baletu. W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popowej.

W Warszawie chór wystąpi 23 listopada na Torwarze. Bilety kupicie w cenie od 120 do 280 zł. Wejściówki do kupienia na stronach: ebilet.pl, eventim.pl, kupbilecik.pl i tocketpro.pl


Zobaczcie też:Park of Poland. Baseny, zjeżdżalnie i tropikalna wyspa. Wodne miasteczko pod Warszawą

"/>

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!