Chorwaci pokonani po raz drugi

Polscy piłkarze ręczni wygrali drugi mecz w dwumeczu przeciwko drużynie Chorwacji.

Podopieczni Bogdana Wenty pokonali w niedzielę na Torwarze Chorwatów 24:19. Nasi zawodnicy zagrali bez Karola Bieleckiego, który uległ bardzo groźnej kontuzji w pierwszym meczu. Obecnie lekarze walczą o uratowanie jego oka.

Przez cały mecz świetnie spisywała się obrona naszej drużyny. Polacy praktycznie cały czas kontrolowali przebieg gry dzięki czemu ani razu nie oddali Chorwatom prowadzenia. W bramce, jak zwykle, doskonale spisywał się Sławomir Szmal, a po przerwie młody Piotr Wyszomirski. Bramkarze, wspomagani przez obrońców murowali skutecznie bramkę dzięki czemu goście nie byli w stanie odrobić strat.

Pod koniec pierwszej połowy coś zaczęło się psuć w grze biało-czerwonych, ale trener Wenta szybko naprawił sytuację prosząc o czas, co przyniosło natychmiastowy efekt w postaci bramek Adamuszka i Zaremby. Przez cały mecz świetnie spisywali się Jaszka i Jachlewski, którzy konsekwentnie punktowali Chorwatów, dbając o to by Chorwaci nie zbliżyli się ani na punkt.

Po raz koljeny nasi piłkarze udowodnili, że są doskonałą, skuteczna i zgrana drużyną. Ich grze nie zaszkodził brak Bieleckiego, którego całym sercem wspierają w bardzo trudnych chwilach.

Polska – Chorwacja 24:19 (11:8)