Zmiany w komunikacji miejskiej na Białołęce nie podobają się mieszkańcom. Postanowili interweniować w tej sprawie u szefa ZTM.

Radni dzielnicy zmienili trasy autobusów jeżdżących na Białołękę. Cześć z planowanych przesunięć budzi obawy mieszkańców. Przede wszystkim zależy im na pozostawieniu autobusu pospiesznego 518 na obecnej trasie (Nowodwory - Dworzec Centralny) oraz zwiększeniu częstotliwości jego kursów. Poza tym żądają pozostawienia kursów 705 i 735 na obecnych trasach.

Mieszkańcy tłumaczą, że są to kluczowe połączenia. Linia 518 jest jedynym bezpośrednim połączeniem autobusowym Żerania z centrum Warszawy. "To także kluczowe połączenie z centrum miasta dla Tarchomina i Nowodworów. Ludzie jeżdżą nim do pracy, studenci na UW. Obecna trasa tej linii ze wszech miar ma sens, co potwierdza wypełnienie autobusów i dane z jego pomiarów, które wykonuje ZTM" - czytamy w petycji, która pojawiła się na stronie zmienmy.to. Podpisało ją około 300 osób.

W kolejnych punktach autorzy petycji tłumaczą, że szczególnie autobusy linii 518 przez większość trasy są wypchane po brzegi. Mieszkańcy proponują także szerokie konsultacje społeczne dotyczące wymienionych linii. Petycję można podpisać TUTAJ


Zobaczcie też: Plecak Google w centrum Warszawy. Wkrótce Dworzec Centralny trafi na wirtualną mapę [ZDJĘCIA,WIDEO]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!