Na 8 marca planowana jest kolejna odsłona strajku kobiet. Dokładnie tego dnia obchodzimy dzień kobiet, a to połączenie ma nadać protestowi międzynarodowego wymiaru. Czy na ulice Warszawy ponownie wyjdą tysiące protestujących?

Czarny protest - 8 marca Warszawa


W mediach społecznościowych chętni do udziału w strajku kobiet już zaczynają się mobilizować. Powstają także wstępne ustalenia dotyczące wydarzeń zaplanowanych na ten dzień.

Akcja ma rozpocząć się na stołecznej "Patelni", czyli na placu przy wejściu do stacji Metro Centrum. O godz. 8.30 kobiety mają spotkać, aby uczestniczyć w wydarzeniu "Wiedźmy w Metrze".

Zobacz też: "Moja macica, mój wybór", "No women, no kraj". Czarny protest na transparentach [GALERIA]

- Ósmego marca 2017 roku wiedźmy będą w warszawskim metrze i innych środkach komunikacji. Spotkacie je też w przestrzeni publicznej. Z postulatami w imieniu kobiet. Bo Wiedźma, to Kobieta Która Wie - czytamy w zapowiedzi akcji.

Poprzedni strajk kobiet odbył się 24 października. Na ulicach Warszawy oraz wielu innych polskich miast pojawiło się tysiące osób niezadowolonych z planów zaostrzenia prawa antyaborcyjnego w Polsce. Główne motywy strajku planowanego na 8 marca mają zostać oficjalnie ogłoszone wkrótce.


Zobaczcie też: Czarny Poniedziałek na ulicach Warszawy. Byliśmy z Wami na placu Zamkowym
"/>

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  jas (gość)

  CHOWANIE SI E W METRZE NIC NIE DA.
  PIS COŚ MOZE ZROZUMIEĆ, A WŁAŚCIWIE KACZYNSKI JEŻELI BĘDZIE TOTALNA BLOKADA 40 TYS OSÓB NP RÓG AL. JEROZOLIMSKICH I MARSZAŁKOWSKIEJ.
  ZEJSCIE W PODZIEMIE DO METRA NIC NIE DA !!!

  Popieram Strajk Kobiet (gość)

  Pokaż KOSZULKĄ, PRZYPINKĄ i TORBĄ, że popierasz sprawy kobiet
  https://strajkkobiet.cupsell.pl

  Anonim (gość)

  Kobiety pracujące w sferze budrzetowej, jeśli nie było ich w pracy podczas protestu, musiały sie tłumaczyć. Jak za komuny !!!!!