Nowe przystanki mają być przeszklone i eleganckie

Nowe przystanki mają być przeszklone i eleganckie (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza w stolicy inwestycja w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego. Władze miasta podpisały właśnie umowę z kancelarią prawniczą na sporządzenie dokumentacji dla instalacji na terenie miasta ponad 1,5 tys. nowych wiat przystankowych. Firmę, która się tym zajmie, poznamy w pierwszej połowie 2010 r. Chwilę potem inwestycja się rozpocznie.

- Dzięki współpracy z prywatnym inwestorem do połowy 2011 r. chcemy wymienić wiaty przystankowe w centrum stolicy i przy ważniejszych drogach wylotowych. Później w całym mieście - mówi Paweł Pawłowski, dyrektor biura obsługi inwestorów w ratuszu. I dodaje, że chcą zrealizować inwestycję poprzez partnerstwo publiczno-prywatne, czyli przekazanie jednej z firm swoich zadań, ale tak, by inwestorowi operacja się opłacała.

W zamian za budowę wiat ma on dostać prawo umieszczania na nich reklam, które będą przez minimum kilkanaście lat przynosiły firmie zyski. Dlatego urzędnicy myślą o współpracy z inwestorami z branży outdoorowej, specjalizującej się w takich przedsięwzięciach. - Prowadzimy wstępne rozmowy z potencjalnymi firmami, których marka jest znana w Europie - zaznacza Pawłowski.

Ratusz zrobił już pierwszy krok do realizacji inwestycji. Władze miasta podpisały niedawno umowę z kancelarią prawniczą Domański, Zakrzewski i Palinka, która przygotuje dokumentację tej operacji. - Sprawdzą, jak długo inwestor będzie mógł korzystać z wiat, zanim trafią one w ręce miasta, na jaki procent zysku będzie mógł on liczyć, a także stworzą takie zapisy, żeby były jak najbardziej korzystne dla miasta - wylicza Pawłowski. - Krótko mówiąc, przygotują umowę - dodaje.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!