Czujna mieszkanka uratowała bąka. Niecodzienne znalezisko ekopatrolu Czujna mieszkanka uratowała bąka. Niecodzienne znalezisko ekopatrolu

Czujna mieszkanka uratowała bąka. Niecodzienne znalezisko ekopatrolu (© Ekopatrol)

Mieszkanka Włoch natrafiła na niecodzienny widok. Pod jej blokiem znajdował się ranny bąk, ptak z rodzinny czaplowatych. Zwierzęciu pomógł wezwany na miejsce Ekopatrol Straży Miejskiej.

O znalezisku ptaka poinformowała Straż Miejską mieszkanka Włoch, która dostrzegła zwierzę pod swoim blokiem. Bąk miał zakrwawione skrzydło i nie mógł się samodzielnie poruszać.

Znaleziony na Radarowej ptak został przewieziony do ptasiego azylu przy warszawskim ZOO. Teraz zajmą się nim specjaliści.

Bąk to ptak wędrowny zamieszkujący północną część Eurazji oraz Afrykę. W Polsce pojawia się rzadko, najczęściej nad rozlewiskami. Podlega ścisłej ochronie gatunkowej.


Zobaczcie też: Galeria Północna tuż przed otwarciem. Obejrzeliśmy wnętrze gigantycznego centrum handlowego!


Z miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: