Czwarte miejsce polskich szpadzistek w Pekinie

Mateusz Gotz
Reprezentantki Polski zajęły czwarte miejsce w drużynowej rywalizacji szpadzistek podczas MŚ w Pekinie. W składzie zespołu znajdują się trzy zawodniczki AZS AWF Warszawa: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Magdalena Grabowska i Magdalena Piekarska.

Grono kadry uzupełnia zawodniczka AZS AWF Katowice, Małgorzata Bereza. Polki rywalizujące w Pekinie doszły do półfinału gdzie nie sprostały zespołowi Francji.

Cieszyć może nie tylko awans do tak dalekiego etapu zmagań, ale styl w jakim dokonały tego nasze szpadzistki. W 1/8 finału nasz zespół pokonał Ukrainę 45:39, a w ćwierćfinale wygrał z Włochami 45:33.
Warto dodać, iż w zakończonej dzień wczesniej rywalizacji florecitów nasza męska drużyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata, a w składzie znajdowała się dwójka stołecznych zawodników: Michał Majewski i Marcin Zawada.

W tym roku Mistrzostwa Świata odbywają się tylko i wyłącznie w dyscyplinach, których nie ma w programie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Do takich dyscyplin należy właśnie szpada.