(© archiwum)

Czy instynkt ojcowski pojawia się od razu po przyjściu na świat dziecka? A może jeszcze przed jego narodzeniem? Dowiedz się więcej na ten temat.

W trakcie ciąży większość uwagi skupiona jest na przyszłej mamie i nienarodzonym dziecku. Ojciec może czuć się wtedy nieco odtrącony. Zwykle instynkt ojcowski nie pojawia się więc tak szybko. Panowie często wspominają o ogromnej zmianie, która objawia się już po przyjściu dziecka na świat. Panowie zwiększają zakres swoich działań i rozszerzają je na sprawy związane z potomkiem. Rośnie ich poczucie odpowiedzialności za rodzinę. Instynkt ojcowski nie jest czymś, co nagle się pojawia. Mężczyźni uczą się zajmować maluchem – to i przebywanie z dzieckiem wzmacnia więź.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  do hahaha (gość)

  No to ladnie zes tu obsmarowal(a) bratnie nacje. Chyba jednak jest sporo prawdy w tym, co piszesz. Polak zajmie sie dzieckiem lepiej, niz obcokrajowiec. Szkoda tylko, ze przewaznie go na to dziecko nie stac :(((

  hahaha (gość)

  U facetow z Polski zdecydowanie tak. U tych z Zachodu - zalezy z jakiego kraju. Ci z krajow francuskojezycznych zdecydowanie go nie maja. Za duzo w nich narcyza, lenia i histeryka, zeby chcialo im sie biegac za dzieciakiem. Niemiec jest lepszym kandydatem na ojca. Wloch - lepiej nie mowic. Anglik, jak nie siega wlasnie do lodowki po piwo ...