DARMOWE IMPREZY WARSZAWA 7-9 września 2018. Najciekawsze bezpłatne wydarzenia weekendu

Szukasz pomysłu na weekend? Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych darmowych wydarzeń w Warszawie od piątku do niedzieli, 7-9 września 2018. Poznaj najciekawsze bezpłatne imprezy i wydarzenia nadchodzącego weekendu. Kliknij w zdjęcie i przejdź do przeglądu DARMOWYCH IMPREZ NA WEEKEND w Warszawie.

1. PIĄTEK: Fotografia cyfrowa dla seniorów
Fotografia cyfrowa dla seniorów to zajęcia realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się na Twardej”. Projekt został zgłoszony w budżecie partycypacyjnym, jego celem jest integracja lokalnej społeczności Śródmieścia. W piątek 24 sierpnia odbędą się warsztaty fotograficzne dla seniorów. Wstęp jest bezpłatny, ale konieczne jest posiadanie własnego sprzętu fotograficznego – wystarczy najprostszy aparat cyfrowy, telefon komórkowy, czy tablet.

Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się na warsztaty pod numerem tel. 500 080 498 lub mailowo: natwardej@um.warszawa.pl.

KIEDY: 7.09.2018
GDZIE: ul. Twarda 1
BILETY: wstęp bezpłatny

2.PIĄTEK-NIEDZIELA: Dni Wilanowa
Przed nami 2 dni fenomenalnych wrażeń! Coś dla siebie znajdą miłośnicy sportu i zdrowego trybu życia, przyjaciele czworonogów, zainteresowani samorozwojem, czy tańcem. Szczególnie polecamy: piknik rodzinny w Royal Wilanów, inscenizację historyczną na dziedzińcu Muzeum Pałacu, trening fitness z Ewą Chodakowską, Królewski Festiwal Biegowy, targi książki, pierwsze wilanowskie dyktando. Zwieńczeniem każdego dnia będą wieczorne koncerty, na których wystąpią najlepsi artyści: Ewa Farna, Sarsa, Margaret, Blue Cafe, Zakopower, Mateusz Mijał i Liber, a także fenomenalna Stanisława Celińska - to gwiazdy tegorocznych Dni Wilanowa!

KIEDY: 7.09-9.09.2018
GDZIE: Lokalizacja zależna od konkretnego wydarzenia / koncerty odbędą się na Plaży Wilanów
BILETY: wstęp bezpłatny

3. PIĄTEK-NIEDZIELA: Kercelak na Chłodnej 2018
Już w piątek startuje na Woli trzydniowa z niezwykłym klimatem! Koncerty, spacer w gwarnej atmosferze wśród handlarzy naręcznym towarem, gazeciarzy czy cwaniaczków grających w trzy karty. Przed nami trzy dni atrakcji dla całych rodzin. Niepowtarzalny klimat imprezie zapewni Trupa Teatralna Warszawiaki, która swoim kilkugodzinnym występem przeniesie nas w czasie do Warszawy z lat trzydziestych. Nie zabraknie również miasteczka pomocowo-zdrowotnego, zorganizowanego przy współpracy lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz innych partnerów. Uczestnicy będą mogli tu skorzystać z nieodpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji, zasięgnąć fachowej porady czy zapoznać się z ofertą profilaktyczną Dzielnicy Wola. Fani dobrego jedzenia z pewnością chętnie zajrzą na tradycyjny Jarmark Handlowy a także odwiedzą strefę gastronomiczną. Na Kercelaku nie zabraknie oczywiście atrakcji dla najmłodszych, na których czekać będą animacje, gry i zabawy podwórkowe, konkursy z nagrodami, dmuchańce, i zawody sportowe. Z kolei Biblioteka Publiczna zaprosi dzieci na zajęcia plastyczne, malowanie buziek oraz do gry na nietypowych instrumentach muzycznych.
Gwiazdami tegorocznego Kercelaka będą: Kapela Ze Wsi Warszawa, Ewelina Lisowska oraz Krzysztof Cugowski.

KIEDY: 7-9.09.2018
GDZIE: Wola, ulica Chłodna
BILETY: wstęp bezpłatny

4. PIĄTEK: Spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich
Na spacerze przewodnik skupi się na mniej znanych miejscach Łazienek, do których większość zwiedzających zazwyczaj nie zagląda - często nie wiedzą nawet o ich istnieniu.
Uczestnicy dowiedzą się o ich tajemnicach i sekretach. Prowadzący poruszą między innymi następujące zagadnienia: co Łazienki mają wspólnego z uwięzieniem marszałka Piłsudskiego, dlaczego w Łazienkach należy uważać na raki, gdzie w Łazienkach ucztowały kiedyś wampiry czy gdzie mieszkał zamordowany prezydent Polski.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, po zakończeniu można obdarować przewodnika dowolnym napiwkiem.

KIEDY: 7.09.2018
GDZIE: Łazienki Królewskie
BILETY: wstęp bezpłatny / dobrowolna darowizna

5. PIĄTEK: Nadwiślański Świt w Grunt i Woda
Nadwiślański Świt to znany już cykl imprez dla tych, którzy wiedzą co to dobra impreza w wakacyjnym klimacie. Wspaniała muzyka i zimne drinki, zabawa aż do wschodu słońca!
- Zatrzęsiemy Gruntem do białego rana! - obiecują organizatorzy.

KIEDY: 7.09.2018
GDZIE: Grunt i Woda, Bulwar Floty Wiślanej
BILETY: wstęp bezpłatny

6.PIĄTEK: LOLEK HULA
Lolek Hula to cykl imprez w popularnym „Lolku” na Polu Mokotowskim. Imprezom towarzyszy muzyka na żywo, wyśmienite jedzenie z grilla i nie tylko, a w roli głównej rozhulany parkiet.
W najbliższy piątek na scenie Lolka wystąpi zespół Nocny Koncert Cover Band oraz DJ More

KIEDY: 7.09.2018
GDZIE: Pub Lolek, Pole Mokotowskie
BILETY: wstęp bezpłatny

7. PIĄTEK: Kino na dachu Galerii Północnej
Taras Galerii Północnej w każdy piątek września będzie zmieniać się w kino plenerowe. Na widzów czeka cały miesiąc komedii. W najbliższy piątek wyświetlony zostanie film "Złe Mamuśki"

KIEDY: 7.09.2018 godz. 20:00
GDZIE: Galeria Północna
BILETY: wstęp bezpłatny

8. SOBOTA: 4. Warszawski Dzień Kaligrafii
W tym roku odbędzie się druga edycja warszawskiego spotkania z kaligrafią. W tym roku wydarzenie nawiąże do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wykaligrafowane hasła będą niosły przekaz związany z tym świętem.
W harmonogramie imprezy przewidziano takie atrakcje jak wystawa prac warszawskich kaligrafów, konkursy z nagrodami, warsztaty kaligraficzne czy budowanie instalacji artystycznej.
Event kierowany jest zarówno do osób, które mieli już styczność z kaligrafią, jak i tych, którzy chcieliby sprawdzić się w tej dziedzinie.

KIEDY: 8.09.2018 godz. 16:00
GDZIE: Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9
BILETY: wstęp bezpłatny

9. SOBOTA-NIEDZIELA: 5. Amp Futbol Cup 2018
Amp Futbol to piłkarska dyscyplina sportowa, w której graczami są osoby niepełnosprawne – po amputacji nogi. W przeciwieństwie do oficjalnej drużyny piłkarskiej reprezentacji Polski, piłkarze Amp Futbolu odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Biało-czerwoni, czyli medaliści ostatnich Mistrzostw Europy, zmierzą się w Warszawie reprezentacjami Rosji – mistrzowie świata, Anglii – wicemistrzowie Europy oraz Włoch, Ukrainy i Holandii.
Rozgrywkom towarzyszyć będą takie atrakcje jak mini turnieje piłkarskie, dmuchańce, konkursy z nagrodami, spotkania ze znanymi piłkarzami i trenerami oraz mecz piłkarskich gwiazd rozegrany przed wielkim finałem turnieju.

KIEDY: 8-9.09.2018
GDZIE: Stadion przy ulicy Obrońców Tobruku
BILETY: wstęp bezpłatny

10. SOBOTA-NIEDZIELA: Animacje dla dzieci w Grunt i Woda
W każdą sobotę i niedzielę Grunt i Woda organizuje animacje dla dzieci. Atrakcje są kierowane do dzieci w szczególności od 2 do 7 roku życia. Planowane zabawy to między innymi malowanie twarzy, skręcanie baloników, przeciąganie liny czy robienie giga baniek.
Zajęcia prowadzone są przez animatorki z zespołu skakanka.com.pl

KIEDY: 7-8.09.2018
GDZIE: Grunt i Woda
BILETY: wstęp bezpłatny

11. SOBOTA: Święto Wisły
W sobotę, 8 września 2018 roku, po raz jedenasty w Warszawie odbędą się obchody Święta Wisły. Tegoroczna edycja nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wieczorna parada łodzi przepłynie w biało-czerwonych barwach, a jedną z głównych atrakcji będzie pokaz „Przejdziem Wisłę…”, czyli przejście slacklinerów po linie nad rzeką.
Większość atrakcji znajdzie się na bulwarze gen. Pattona, w okolicy Centrum Nauki Kopernik. Odbędą się pokazy oraz nauka skimboardingu, czyli ślizgów na desce po płytkiej wodzie. Dla najmłodszych przewidziana jest Akademia Żeglarska, gdzie dzieci wcielą się w rolę małego pirata, a w punkcie Wód Polskich stworzą marynistyczne pamiątki. Fani wodnych wycieczek mogą skorzystać z uroków Wisły podczas bezpłatnych rejsów łodziami. Dla tych, którzy wolą pozostać na brzegu, przygotowano pokazy wakeboard. Około godz. 13:00, na wysokości bulwarów, pojawi się Wioślana Masa Krytyczna, czyli duża grupa kajakarzy i innych osób płynących na wiosłach, których obecność już na stałe wpisała się w obchody Święta Wisły.

KIEDY: 8.09.2018
GDZIE: Bulwar gen. Pattona / Centrum Nauki Kopernik
BILETY: wstęp bezpłatny

12. SOBOTA: Pożegnanie lata na Bielanach
W sobotę, 8 września o 14:00 rozpocznie się Pożegnanie Lata na Starych Bielanach. Na placu Konfederacji będzie rozbrzmiewać klimatyczna muzyka, która porwie publiczność do tańca. Będzie to okazja do integracji lokalnej społeczności, a zapewni to mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów, bo prócz koncertów zaplanowano również inne ciekawe wydarzenia.

Na plenerowej scenie wystąpi formacja Bonanza, a do tańca zagra publiczności DJ Jerry. Odbędą się również konkursy z nagrodami, przygotowano animacje dla najmłodszych, a także atrakcje mające przybliżyć uczestnikom historię Bielan.

Po zmroku rozpocznie się pokaz archiwalnych zdjęć połączony z opowieścią varsavianisty Jarosława Zielińskiego. Potem zaprezentowany zostanie film „W blasku gazowych latarni”, podejmujący historię ostatniego latarnika i latarni między innymi z ulicy Płatniczej.

KIEDY: 8.09.2018
GDZIE: Plac Konfederacji
BILETY: wstęp bezpłatny

13. SOBOTA-NIEDZIELA: Targi rzeczy wyszukanych
Na targach pojawią się wystawcy z całej Polski. Podczas targów będziemy mogli zaopatrzyć się w przedmioty w stylu vintage, antyki, starocie, bibeloty, płyty winylowe i książki. Pojawią się też artyści sytawiający swoje rękodzieła, obrazy, grafiki czy rzeźby. Na targach rzeczy wyszukanych znajdziemy również meble i wyposażenie do domu i ogrodu.

KIEDY: 8-9.09.2018
GDZIE: Zoo Market, al. Solidarności 55
BILETY: wstęp bezpłatny

14. SOBOTA: Koncert XXANAXX – Finał Trasy Koncertowej
Od organizatora:
xxanaxx to duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich scieżki skrzyżowały się w 2012 skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.
Pierwszy singiel zatytułowany “ Disappear" ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu z której znamy także utwory "Broken Hope" czy "Got U Under”.

Zespół XXANAXX zagra darmowy koncert w Warszawie. Odbędzie się on w najbliższą sobotę 8.09.2018 w klubie Iskra na Polu Mokotowskim.

KIEDY: 8.09.2018
GDZIE: Klub Iskra, Pole Mokotowskie
BILETY: wstęp bezpłatny

15. NIEDZIELA: Zumba Friend-z w LaPlaya
Chcecie poczuć upalny, latynoski klimat w samym centrum stolicy? LaPlaya zaprasza na darmowe zajęcia zumby w każdą niedzielę o godz. 15:00. Plaża, gorące rytmy, taniec i fitness - nie ma lepszego sposobu na spędzenie niedzielnego popołudnia.

KIEDY: 9.09.2018
GDZIE: LaPlaya
BILETY: wstęp bezpłatny

16. NIEDZIELA: Festiwal Lodów Rzemieślniczych
"Gotowi na prawdziwe lodowe obżarstwo?" - pytają retorycznie organizatorzy Festiwalu Lodów Rzemieślniczych. W jednym miejscu znajdziemy wszystkie najlepsze lody rzemieślnicze o klasycznych, ale i najbardziej wyszukanych smakach. Nie zabraknie więc np. zielonej matchy czy smaku bezy z marakują. Wszyscy powinni być zadowoleni - i amatorzy klasycznych lodów gałkowych z najlepszej śmietany i wegańskich bez dodatku mleka i jaj, a nawet tajskich z dodatkami. Zjecie je w klasycznych wafelkach, czarnych waflach, bąbel waflach czy kubeczkach.
"Nie trzeba wybierać, można zjeść je wszystkie" - przekonują organizatorzy.

KIEDY: 9.09.2018
GDZIE: Klub Iskra, Pole Mokotowskie
BILETY: wstęp bezpłatny

17. NIEDZIELA:59. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich
Recitale pod Pomnikiem Chopina odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00. Podczas 59. sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich wystąpi w sumie 42 pianistów. Są to zarówno największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodzi, uzdolnieni muzycy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. To właśnie dzięki występom wybitnych pianistów oraz urokliwej scenerii Łazienek Królewskich Koncerty Chopinowskie zyskały miano kulturalnej wizytówki stolicy. 

W najbliższą niedzielę usłyszycie: godz. 12:00 – Paweł Wakarecy, 16:00 – Przemysław Lechowski
KIEDY: 9.09.2018
GDZIE: Łazienki Królewskie
BILETY: wstęp bezpłatny

18. Święto tenisa na PGE Narodowym
Od organizatora:

9 września czeka nas wielkie święto tenisa - Narodowy Dzień Tenisa. Na PGE Narodowym w Warszawie dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia na skalę światową. Na płycie głównej stadionu rozstawionych zostanie 50 mini kortów oraz kort centralny.

Udział w Narodowym Dniu Tenisa zapowiedzieli nasi najlepsi tenisiści na czele ze zwyciężczynią 20 turniejów WTA Agnieszką Radwańską, reprezentantami Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa Łukaszem Kubotem, Marcinem Matkowskim, Kamilem Majchrzakiem i Hubertem Hurkaczem oraz jedną z najlepszych juniorek świata, mistrzynią Wimbledonu w tej kategorii wiekowej Igą Świątek.

Przez cały dzień, od godziny 11.00 do 19.00, kilkanaście tysięcy dzieci, ich rodziców i wszystkich innych chętnych będzie odkrywać piękno tenisa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę, w której zapoznają się z tenisem i wezmą udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Chętni mogą zagrać w "Pucharze Tenis 10" w kategoriach czerwonej i niebieskiej oraz "open". Wszystkie dzieci zaprosimy do strefy gier i zabaw.

KIEDY: 9.09.2018
GDZIE: Stadion Narodowy
BILETY: wstęp bezpłatny

19. #MęskieGratyZChaty – wyprzedaż garażowa
W pubie motocyklowym 2KOŁA (ul. Tunelowa 2b) odbędzie się iście męska wyprzedaż garażowa. Przedmiotem licytacji padną takie gadżety jak zegarki, męska biżuteria, komiksy, vinyle, płyty CD, kasety, narzędzia, akcesoria rowerowe i motocyklowe lub męska odzież.

KIEDY: 9.09.2018
GDZIE: Pub 2KOŁA, ul. Tunelowa 2b
BILETY: wstęp bezpłatny

20. Joga w Parku Praskim
Od organizatora:

Joga w Parku Praskim to wyjątkowa inicjatywa. Realizowana z potrzeby mieszkańców dzięki wsparciu Budżetu Partycypacyjnego i Urzędu Praga-Północ, daje szansę wszystkim mieszkańcom skorzystania z dobrodziejstw jogi nieodpłatnie. Zajęcia są dla wszystkich, małych i dużych, początkujących i zaawansowanych.
Joga w Parku Praskim skierowana jest do wszystkich, którzy chcą odpuścić codzienne stresy i napięcia, i poprzez sprawdzony przez wieki ruch jakim jest joga, poprawić swoją kondycje fizyczną i psychiczną.
Weźcie ze sobą matę lub kocyk i coś do siedzenia (np. kocyk, ręcznik, twardą poduszkę)
grupa I, 10:00-11:30, dzieci i młodzież „Jogowe zoo”
grupa II, 11:30–13:00, dorośli i seniorzy „Przez ciało do zdrowia”

KIEDY: 9.09.2018
GDZIE: Park Praski
BILETY: wstęp bezpłatny


Wideo

Konrad Dąbrowski

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3