Od 15 maja do końca wakacji Fundacja Wisła Warszawie zaprasza na dwa bezpłatne, godzinne rejsy w ramach programu "Wiślane prądy kulturalne". Łódki odpływać będą dwa razy dziennie - o 15.30 i 17.00.

W maju i czerwcu od poniedziałku do piątku drewniane łódki wypływać będą o 15:30 (rejs 1) i 17:00 (rejs 2) - w lipcu i sierpniu godziny pozostają bez zmian, a rejsy odbywać się będą przez cztery dni w tygodniu - od wtorku do piątku. Przystanią jest jedyny lokal pływający w Polsce, MIEJSCE, zlokalizowane na początku Portu Czerniakowskiego (ul. Zaruskiego 1).

Akcja przeznaczona jest dal wszystkich, którzy uwielbiają pływać i chcą poznać Warszawę z pokładu nowoczesnej, a jednocześnie nawiązującej do historii żeglugi, drewnianej i bezpiecznej łodzi motorowej Inna Bajka. Bezpłatne rejsy po Wiśle odbywać się będą z przewodnikiem, który w czasie każdego rejsu będzie opowiadał o historii i kulturze miasta ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia rzeki Wisły dla tożsamości Warszawy, tradycjach żeglugi wiślanej, bezpiecznym zachowaniu się na wodzie i nad wodą, ze szczególnym naciskiem na specyfikę warszawskiego odcinka Wisły, a także zasadach odpowiedzialnego korzystania z walorów przyrodniczych warszawskiej Wisły.

Wypływając z przystani w MIEJSCU na samym początku Portu Czerniakowskiego uczestnicy popłyną w okolice Wału Miedzeszyńskiego, gdzie znajdują się urządzenia hydrotechniczne i ujęcie wody Gruba Kaśka. Z tego miejsca rozciąga się też piękny widok na całą stolicę. Łódki popłyną pod warszawskimi mostami, a rejs w dół rzeki zakończy się przy rafie oraz wejściu do dawnego portu wojennego Cytadela. Stamtąd powrócą do Portu Czerniakowskiego.

Więcej informacji o projekcie oraz system rezerwacji dostępne na stronie Wisła Warszawie. Rejestrować się można także za pośrednictwem e-mail rejsy@wislawarszawie.org.


Zobaczcie też: Pierwszy Photoday w tym roku za nami! Plener fotograficzny z motorówki

Rozrywka

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kasia (gość)

Ja byłam w zeszłym roku na takim rejsie z przewodnikiem statkiem Loewentin i wszystkim bardzo polecam wybrać się w rejs po Wiśle! Rzeka o wiele lepiej prezentuje się ze statku niż oglądając ja z bulwarów :)