Po trasie po Europie i Ameryce Północnej Depeche Mode powraca do Europy z dodatkowymi koncertami. Trzy halowe koncerty odbędą się 7 lutego (TAURON Arena Kraków), 9 lutego (Atlas Arena, Łódź) i 11 lutego (ERGO ARENA, Gdańsk/Sopot).

Depeche Mode to dziś już prawdziwa instytucja. Grają od 38 lat i mogą pochwalić się 14 albumami. Dotychczas każdy studyjny krążek grupy trafiał do pierwszej dziesiątki brytyjskiej listy najlepiej sprzedających się albumów. O klasie Depeche Mode najlepiej świadczy lista artystów, którzy przyznają się do inspiracji zespołem i nagrali swoje wersje ich utworów. Począwszy od legendarnego już Johnny'ego Casha, przez Tori Amos, A Perfect Circle, The Cure, Placebo, Tricky'ego, aż po - co może zaskakiwać- Rammsteina. Gitarzysta niemieckiego zespołu Richard Kruspe w jednym z wywiadów przyznał się nawet, że zawsze uwielbiał Depeche Mode, ale długo nie miał odwagi przyznać się do tego przed kolegami.

Zespół zapisał się w historii nie tylko dzięki wielkim hitom, ale też kreatywnym metodom promocji swoich utworów.
Przed premierą albumu "Violator" w brytyjskiej prasie pojawiły się krótkie ogłoszenia o treści "Twój osobisty Jezus" i z numerem telefonu. Każdy, kto zdecydował się pod niego zadzwonić, usłyszał w słuchawce singlowego "Personal Jesus". Zbulwersowane taką formą promocji środowiska chrześcijańskie dopatrzyły się jeszcze w teledysku podtekstów seksualnych i zażądały jego ocenzurowania. Medialny szum zrobił swoje - "Personal Jesus" stał się jednym z najbardziej znanych utworów lat 90., a dwa kolejne albumy grupy zadebiutowały od razu na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży.

Podczas pierwszej części Global Spirit Tour Dave Gahan, Martin Gore i Andy Fletcher wystąpią dla ponad 1.5 miliona fanów w 32 miastach w 21 krajach Europy w okresie 5 maja - 23 lipca. Po zaplanowanych na wakacje koncertach w Europie, Global Spirit Tour zawita do Ameryki Północnej i Południowej, by zimą powrócić do Europy z serią koncertów, która rozpocznie się czterema występami w Wielkiej Brytanii w listopadzie.

Bilety na koncerty w Polsce są dostępne w cenach od 249 zł .

Koncerty w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!