W sobotę 5 września na Stadionie Miejskim w Brzegu przy ulicy Sportowej 1 rozegrany zostanie mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I pomiędzy Devils Wrocław a RMF MAXXX Warsaw Eagles. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.00.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Występujący w roli gospodarza spotkania zawodnicy z Wrocławia, będą starali się wyrwać ze strefy barażowej. Ewentualne zwycięstwo przedłuży też szansę Diabłow na grę w play-off PLFA I.

Najbliższy rywal Devils, to przeciwnik bardzo wymagający. Drużyna z Warszawy to aktualny mistrz kraju, dodatkowo w przerwie wakacyjnej wzmocniona byłym zawodnikiem The Crew Wrocław Aki Jonesem. Przyjście tak doświadczonego zawodnika zostało natychmiast spożytkowane przez sztab szkoleniowy Orłów. Okres wakacyjny nasza drużyna może podzielić na dwie części -wyjaśnia Maciej Traczyk, rzecznik prasowy Eagles - Pierwsza, to odpoczynek po bardzo intensywnej końcówce rundy wiosennej, druga natomiast to ciężka praca nad wszystkim formacjami, oraz doskonalenie indywidualnych umiejętności pod okiem kolegów zza oceanu. Szkoda, że drugi z doświadczonych zawodników amerykańskich Lance Burns musiał opuścić naszą drużynę. W tym sezonie będzie próbował dostać się do startującej niebawem w USA nowej ligi - United Football League (UFL).

Na gospodarzach wzmocnienia rywala zdają się nie robić dużego wrażenia - Do najbliższego meczu nie podchodzimy jak do kolejnego pojedynku z Aki Jonesem [Jones zagrał przed wakacjami w zwycięskim pojedynku The Crew Wrocław z Devils] - twierdzi Seweryn Plotan, manager Devils Wrocław - ale jak do kolejnego meczu z Eagles. Rok temu w Warszawie rozegraliśmy bardzo słabe zawody i teraz chcemy udowodnić, że to była wpadka.

Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się w sobotę, bo jak słusznie zauważa Plotan -Wobec wygranej Kozłów z Husarią z zeszłego weekendu, wciąż utrzymujemy szansę na awans do play-off! Osobiście bardzo w  to wierzę - mecz będzie więc arcyciekawy!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!