Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni otwarte Stacji Filtrów. Zobacz jak uzdatniają wodę

Redakcja
Jeśli jeszcze nie byłeś w stołecznych ponadstuletnich filtrach, ...
Jeśli jeszcze nie byłeś w stołecznych ponadstuletnich filtrach, ... GeoS/archiwum MM
Jeśli jeszcze nie byłeś w stołecznych ponadstuletnich filtrach, to teraz będziesz miał okazję. Pierwszy dzień zwiedzania 6 lipca.

Dni otwarte Stacji Filtrów odbywają się cyklicznie co roku w wakacje. Każdy zainteresowany w określonych godzinach może przyjść i na własne oczy obejrzeć najciekawsze obiekty poandstuletniej konstrukcji.

W programie zwiedzania znajdą się takie obiekty jak: wieża ciśnień, pomnik prezydenta Warszawy Sokratesa Starynkiewicza, wejście do wnętrza filtra powolnego. Ten pracuje dla Warszawy od 1886 roku. Poza tym zwiedzający odwiedzą Zakład Filtrów Pospiesznych z połowy XX wieku. W programie wycieczki również degustacja wody uzdatnianej na miejscu. Cała wycieczka trwa około dwóch godzin. Podczas dni otwartych można robić zdjęcia.

Setki zdjęć z warszawskich Filtrów

Wstęp do filtrów jest płatny. Bilet ulgowy kosztuje 8 zł. Nabyć mogą go dzieci, młodzież szkolna oraz studenci. Normalna wejściówka kosztuje 15 zł. Bilety można nabyć od 1 lipca w kasie przy pl. Starynkiewicza 5. Punkty dystrybucji biletów są czynne w godzinach 7.00 - 17.00 w poniedziałki oraz 7.00 - 16.00 od wtorku do piątku.

Wycieczki odbywać się będą w każdą sobotę lipca i sierpnia. Start o godz. 9.00. W internecie,

na stronach Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

od początku przyszłego miesiąca będzie można kupić bilety również na wycieczki, które będą rozpoczynać się o godzinach: 9.45, 10.30, 11.15, 12.00 oraz 12.45.

Organizatorzy wycieczek przypominają, że na teren Stacji Filtrów należy zabrać ważny dokument uprawniającym do zniżkowego biletu.

Stacja Filtrów, Filtry Lindleya - warszawskie filtry wody. Powstały w latach 1883-1886. Są zlokalizowane na sporej przestrzeni miście ulicami Koszykową, Krzywickiego, Filtrową i Raszyńską. Ich nazwa wzięła się od architekta brytyjskiego Williama Lindleya, który je zaprojektował. Od 2012 roku cały kompleks, łącznie zbudynkami powstałymi już w XXI wieku został uznany za pomnik historii. Filtry nadal działają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto