Dom na wodzie? Tego typu obiekty zaczynają pojawiać się w Polsce. Niedługo ukończony zostanie dom na Wiśle w Warszawie. Według pomysłodawców ma służyć cały rok, a oprócz mieszkańców, będzie gościł także uczestników warsztatów.

- Powstanie obiekt mieszkalny, który oprócz tego będzie też służył zajęciom warsztatowym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Nasza Wisła” - tłumaczy Tomasz Holc. Budynek będzie całoroczny i zostanie postawiony na betonowej wannie unoszącej obiekt ponad powierzchnię wody.

W tej chwili, w Porcie Czerniakowskim, trwają prace nad przygotowaniem szalunku do zalewania betonem. Jak udało nam się dowiedzieć, Dom na Wodzie będzie gotowy w pierwszym kwartale 2016 roku.

Po otwarciu budynek będzie służył mieszkańcom. Nie oznacza to, że warszawiacy nie będą mogli obejrzeć Domu na Wodzie od środka. Stowarzyszenie „Nasza Wisła” będzie wykorzystywać to miejsce do organizacji spotkań i warsztatów. Plusem jest też fakt, że pływającym dom będzie można przemieścić w dowolną wodną lokalizację i zacumować np. przy Bulwarach Wiślanych.

Kilka fotek z ostatniej fazy przygotowania szalunku (formy) do zalewania betonem. Już zalane. Trwało to 17 godzin ! Teraz czekamy 28 dni na związanie betonu i wodowanie.

Posted by Dom na wodzie Warszawa on 28 październik 2015


Zobacz też: Warszawa lata 70. Gierek, inwestycje i Coca-Cola w nowym albumie [ZDJĘCIA]

Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!