- Straciliście ziemie, ale nigdy nie straciliście dumy. Polska rozwija się i zwycięża, pomimo prób zniszczenia pokonaliście wroga i jesteście dumnym narodem Kopernika. Pamiętajcie o tym, Polska to kraj wielkich bohaterów – powiedział prezydent USA na placu Krasińskich.

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonym Melania podziękowała za wspólny czas spędzony z Agatą Dudą oraz dziećmi w Centrum Nauki Kopernik. - To jest moje życzenie by ludzie żyli bez strachu w kraju, dziękuję za to powitanie , za gościnność i uprzejmość. Prezydent USA Donald Trump oraz jego małżonka Melania podziękowali za ciepłe powitanie przez polską parę prezydencką. W swoim wystąpieniu podkreślał, że Polska jest niezwykle walecznym narodem, który mimo zniknięcia z mapy świata nigdy się nie poddawał.

- Stany Zjednoczone mają wielu dyplomatów przyjechaliśmy do was żeby przekazać coś niezwykle ważnego: Ameryka kocha Polaków, byłem dumny ciesząc się poparciem w wyborach w 2016 roku. Jestem niezwykle zaszczycony stojąc obok Pomnika Powstania Warszawskiego (…) cieszymy się że były prezydent Lech Wałęsa tak znany z przewodzenia solidarności również jest dzisiaj z nami. Chciałem podziękować narodowi polskiemu, naszym żołnierzem są symbolem niepodległej Europy. (…) Chcemy zwiększać wymianę handlową, cieszę się że możecie być tutaj, jest naprawdę pięknie. W Polakach widzimy ducha Europy, nasz naród jest wielki macie niezwykle silną wolę, przez dwa wieki Polska była atakowana jej granice zniknęły z mapy jednak nigdy nie udało się wymazać polski z waszych serc. Straciliście ziemie, ale nigdy nie straciliście dumy. Polska rozwija się i zwyciężą, pomimo prób zniszczenia pokonaliście wroga, jesteście dumnym narodem Kopernika, pamiętajcie o tym. Polska to kraj wielkich bohaterów, jesteście ludźmi polskiego ducha, Nasi żołnierze służą wspólnie, nasze dwa kraje łączy szczególna więź - to jest coś co łączy ludzi którzy krwawili za wolność, ta przyjaźń jest tutaj – mówił Trump i dodał, że che dać „przykład tym, którzy walczą o wolność obrony naszej cywilizacji”.

- Jestem zaszczycony, że na scenie za mną są bohaterowie Powstania Warszawskiego- powiedział Donald Trump. - Będziemy cenić waszą walkę za wolność. W Polakach, jest duch walki i to jest ważne. Chylimy czoła przed waszym poświęceniem, że nigdy nie straciliście ducha. Najeźdźcy próbowali was złamać, ale Polski nie da się złamać - dodał. Donald Trump powiedział, że w zwycięstwie nad komunizmem wspierały Polskę narody zachodnie. - Polska jest jednym z wiodących krajów Europy, która jest wolna - powiedział. - Silna Europa to błogosławieństwo dla świata - dodał.

Tak jak Polski nie udało się złamać, tak zachód nie da się nigdy złamać Nasze narody będą rozkwitały, a nasza cywilizacja zatryumfuje - mówił Donald Trump.

Trump podkreślił też zasługi papieża Jana Pawła II w walce z komunizmem.Wspomniał, także o milionach Żydów i Polaków, którzy stracili życie w trakcie II wojny światowej.

Tłumaczył, że Ameryka i Europa na skutek ataków terrorystycznych bardzo ucierpiały. Zapewniał, że zostaną podjęte wszelkie działania, aby to zakończyć. - Musimy być zjednoczeni przeciwko wspólnemu wrogowi, jakim jest terroryzm - Nasze granice będą zamknięte dla terroryzmu i ekstremizmu jakiejkolwiek odmiany - wyjaśnił. Powiedział, że Rosja musi przestać destabilizować Ukrainę. Musi za to przystąpić do walki w obronie cywilizacji. - Musimy walczyć z silami, które chcą zagrozić kulturze i tradycji - powiedział.

Wyraził nadzieję w zwycięstwo w walce z państwami, które chcą zakłócić ład i porządek świata.- Mamy mocny sojusz i wielką siłę - nasi przeciwnicy poniosą klęskę, bo wiemy, kim jesteśmy. Łączy nas wiara, że wszyscy musimy żyć w wolności. Cenimy sobie rządy prawa i swobodę wypowiedzi. - powiedział.

- Polskie doświadczenie uczy nas, że obrona nie opiera się tylko na środkach, ale i na woli. Fundamentalne pytanie brzmi, czy zachód chce przetrwać. Jeśli zabraknie nam rodzin, to nie przetrwamy. Jeśli ktoś zapomni znaczenie tych rzeczy, niech przyjedzie do kraju, który nigdy nie zapomniał. Do Polski - powiedział Trump.


Zobaczcie też:
Rzuć wszystko i wyjedź pomagać w Nepalu albo Indiach! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!