Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dopalacze: Główny Inspektorat Sanitarny ze słabą kampanią na YouTube [WIDEO]

RED
mat. prasowe
Dopalacze, ich sprzedaż i rosnąca popularność wśród młodzieży to problem, z którym służby i instytucje próbują sobie radzić wszelkimi dostępnymi sposobami. Główny Inspektorat Sanitarny wypuścił do sieci film, który... wzbudza zażenowanie.

Dopalacze zbierają kolejne ofiary, a sposobów na rozwiązanie problemu wciąż brak. Z niebezpiecznymi substancjami chce walczyć Główny Inspektorat Sanitarny. Dlatego do sieci wypuścił film, którego dwójka młodych bohaterów dzielnie odpiera nagabywanie dealera.

Poza dobrymi chęciami trudno jednak doszukać się w działaniu GISu mocniejszych stron. Amatorska produkcja budzi skojarzenia z filmikami z początku lat dwutysięcznych.

Internauci nie zostawili na autorach suchej nitki. Krytykują słaba grę aktorską, widoczne mikrofony, kiepski montaż.

"Mam nadzieję, że ten filmik powstał na jakiś amatorski konkurs w gimbazie", "Większej chały dawno nie widziałem, co to miało być? spot dla pięciolatków? Nie róbcie sobie jaj z ludzi" piszą internauci.

Zobaczcie sami:

DOPALACZE - TELEFONY ALARMOWE

Główny inspektorat Sanitarny uruchomił telefony alarmowe, pod którymi można uzyskać pomoc i poradę w walce z dopalaczami:
800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących dopalaczy.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem [email protected]. W 2014 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z dopalaczami.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.
112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Minister zdrowia przeprasza za "oddalenie pytania" o dopalacze:

żr.: TVN24/x-news.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto