Ekologia wciąż na topie! Dziś o godz. 11 w centrum stolicy odbędzie się happening, który ma uświadomić warszawiakom, że oszczędzać można nie tylko poprzez wymianę żarówek na energooszczędne.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Myślisz, że wiesz wszystko o tworzywach sztucznych? Czy siateczki foliowe i plastik są takie złe? Fundacja "Nasza Ziemia" wraz z Fundacją "Plastics Europe Polska" udowodnią, że tworzywa sztuczne potrafią pozytywnie zaskakiwać. Podczas dzisiejszego happeningu, który jest częścią kampanii promującej ochronę klimatu i zasobów naturalnych, będą dowodzić, że są inne sposoby bycia ekologicznym prócz używania żarówek energooszczędnych czy zakręcania wody w kranie.

Tworzywa sztuczne niesłusznie owiane są złą sławą. Organizatorzy podjęli próbę zmienienia tej opinii. - Podczas akcji przeprowadzimy ankietę wśród warszawiaków, czy wiedzą, jakie korzyści wynikają z korzystania z tworzyw sztucznych - mówi Sławomir Brzózek, wiceprezes Fundacji "Nasza Ziemia". - Pokażemy przedmioty codziennego użytku, które kiedyś nie były, a teraz są robione z tworzyw. Wytłumaczymy także, jakie korzyści taka zmiana przyniosła - dodaje.

Akcja nosi tytuł "Stwórzmy dobry klimat" i ma pokazać, że dzięki tworzywom sztucznym na co dzień chronimy klimat. - Startujemy o godz. 11, pod plakatem naszej akcji, na rogu ul. Marszałkowskiej i Królewskiej - mówi Anna Szałkowska z Fundacji "Plastics Europe". - Będziemy tam stać i pokazywać warszawiakom, czym jest prawdziwa ochrona zasobów naturalnych - dodaje.

Nasze codzienne wybory są bardzo ważne dla środowiska naturalnego. Okazuje się np., że dzięki izolacji, która jest tania i dostępna w każdym sklepie budowlanym, można zaoszczędzić aż do 40 proc. energii cieplnej!

Więcej takich ciekawostek twórcy happeningu nie chcą jednak zdradzać. - Wtedy happening po prostu by się nie udał, a mamy mnóstwo informacji, które na pewno zaskoczą mieszkańców miasta - zdradza Szałkowska.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!