Już za dwa tygodnie wystartuje nowa kawiarnia, która powstała na mariensztackim rynku. Oficjalne otwarcie Ogrodów zaplanowane jest na czwartek 29 października i piątek 30 października. Przez te dwa dni usłyszymy dwa ciekawe i różnorodne koncerty.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W czwartek w lokalu prowadzonym przez Annę Kalisz, studentkę architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych, wystąpi Marek Napiórkowski Trio. O godz. 19.30 czołowy polski gitarzysta zagra wraz z perkusistą Cezarym Konradem i basistą Robertem Kubiszynem.

Powtórka z rozrywki dzień później. W piątek, również o 19.30, zagra zespół Mikromusic. Formacja założona przed siedmiu laty we Wrocławiu przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego gra mieszankę trip-hopu i jazzu. Wstęp na obie imprezy jest darmowy i zdaniem właścicieli lokalu ma to zachęcić warszawiaków do odwiedzania Ogrodów.

Klubokawiarnia na Mariensztacie ma przyciągać zarówno starszych, jak i młodszych stonowanymi, zielonymi kolorami ścian. - Mariensztat to jest taka spokojna wieś, gdzie można odpocząć i zrelaksować się - przekonuje Kalisz. Tak samo być w samym lokalu. Koncerty czy wystawy będą odbywały się tutaj regularnie. Taki był warunek władz Śródmieścia, gdy ogłaszały konkurs na zagospodarowanie tego miejsca. Będzie tam można również wypić kawę, herbatę czy zjeść ciastko, a ceny mają być niewygórowane.

W Ogrodach będziemy mogli przeczytać również codzienną prasę, ciekawe książki (w przyszłości znajdzie się tam również księgarnia). Czekają na nas także wydarzenia specjalne, jak spotkania z pisarzami. Od czasu do czasu mają się również odbywać warsztaty plastyczne czy teatralne dla najmłodszych. Wszystkie wydarzenia będą całkowicie darmowe.

Niedługo oficjalnie wystartuje też inny lokal oddany przez władze dzielnicy w drodze konkursu - Nowy Świat - a pod koniec roku kolejna kawiarnia z wystawami i imprezami przy ul. Chmielnej 26.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!