Dworzec Autobusowy Stadion będzie działał jeszcze do końca 2010 roku - na taką propozycję ratusza przystało PPKS w Warszawie. Początkowo umowa dzierżawy terenu, na którym znajduje się dworzec, miała wygasnąć wraz z końcem tego roku, gdyż działka potrzebna będzie inwestorowi Stadionu Narodowego. Po nagłośnieniu sprawy ratusz zdecydował się jednak przedłużyć dzierżawę o kolejny rok.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dyrektor PPKS w Warszawie Piotr Grzegorczyk jest wdzięczny mediom za zainteresowanie się tematem. - Decyzja władz miasta sprawi, że mieszkańcy Mazowsza i wschodniej części kraju oraz sami warszawiacy nie zostaną pozbawieni dworca w tej części Warszawy - mówi. - PKS jako przedsiębiorstwo państwowe z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu dworcami autobusowymi powinno być uwzględnione w planach władz miasta - dodaje.

Przedłużenie dzierżawy nie rozwiązuje jednak problemu. Po jej wygaśnięciu dworzec autobusowy na prawym brzegu Wisły musi nadal funkcjonować: w szczycie przewozowym korzysta z niego nawet 30 tys. pasażerów dziennie. Ratusz jako nowy teren pod budowę proponuje okolice Dworca Wschodniego, jednak szanse na wybudowanie nowego obiektu przed Euro 2012 są niewielkie.

- Apelujemy do władz miasta o szybką decyzję w tej sprawie. Chcielibyśmy, żeby zamknięcie dworca PKS Stadion było poprzedzone otwarciem nowego obiektu - mówi Grzegorz Dróżdż, rzecznik PKS. - Jest to niezbędne, by wszyscy przewoźnicy mieli czas na zmianę zezwoleń przewozowych i by w sposób niezakłócony dowozili pasażerów do nowego dworca.

Zarząd PKS domaga się od władz miasta uporządkowania handlu bazarowego wokół dworca, gdyż psuje to jego wizerunek i stwarza zagrożenie dla pasażerów.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cogito.em (gość)

czyżby Wa-wa "B" wypuszczała podróżnych kategorii "B" do Polski "B" ????
tak zlikwidujmy i nie będzie już niczego "B" a wszystko CACY !!!!!!!!
------ NA WYBORY 2010 !!!!!