(© Przemek Król)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dworzec PKS Stadion zostanie zlikwidowany i nie powstanie nic innego na jego miejsce. Pasażerowie, którzy będą chcieli dostać się wschód Polski, czy za granicę będą musieli się natrudzić, żeby znaleźć przystanki, z których będą odchodzić ich dawne autobusy.

Budowa Stadionu Narodowego przewiduje zagospodarowanie terenów wokół niego, w tym Dworca PKS Stadion. Architekci planują wybetonować to miejsce, jednak istniejące już drzewa zostaną tam gdzie były. Pojawi się również nowa zieleń.

Prace muszę zacząć się już we wrześniu, żeby beton nowej nawierzchni związał się z ziemią jeszcze przed zimą. Dlatego właśnie trzeba szybko zlikwidować autobusy. Ostatni raz odjedziemy z Dworca 31 sierpnia. Jest to duży problem dla pasażerów i przewoźników ponieważ z tej zajezdni korzysta aż 300 autobusów podmiejskich oraz dalekobieżnych. Celem ich podróży jest głównie wschód Polski i Ukraina.

Zobacz także: Zobacz jakie wylotówki z Warszawy idą do remontu


Przewoźnikom zostało zaproponowane kilka przystanków zastępczych na: Rondzie Wiatraczna, Rondo Waszyngtona, pętla przy Dworcu Wschodnim od Lubelskiej. Jednak są to przystanki, na których można stać tylko 1 minutę. Dla PKSów to zdecydowanie za mało czasu dla postój.

Jest jeszcze druga możliwość w postaci buspasu na Trasie Łazienkowskiej w stronę Dworca Zachodniego, jednak wycieczka na drugi koniec Warszawy może okazać się nieopłacalna.

Nie wiadomo kiedy zostanie zbudowany zajezdnia autobusowa Warszawa Wschodnia. Natomiast ZTM postanowiło odrobinę polepszyć tę sytaucję. - Zostanie rozbudowana pętla przy ul. Lubelskiej.- mówi Andrzej Skwarek, rzecznik prasowy ZTM. - Prace zostaną zakończone w pierwszym albo drugim kwartale roku 2012.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!
Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!