Kończy się impas w sprawie przebudowy Dworca Gdańskiego. Inwestycja, którą opóźniały protesty firm, a potem problemy finansowe Polskich Kolei Państwowych, rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Dziś na stacji Dworzec Gdański władze spółki, przedstawiciele władz Warszawy oraz zwycięzcy przetargu podpiszą umowę na realizację remontu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Póki co modernizacja na Dworcu Gdańskim dotyczyć będzie przede wszystkim torów. Odnowione zostaną również dwa z czterech peronów. Na pozostałe PKP Polskim Liniom Kolejowym zabrakło pieniędzy, więc odłożono ją na "po Euro 2012". Dobrą informacją dla pasażerów korzystających z dworca i mieszkańców Żoliborza jest to, że w ramach modernizacji powstanie przejście podziemne pod torami od ul. gen. Zajączka do stacji metra - tę inwestycję współfinansuje stołeczny ratusz.

Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, firmą Skanska, nie oznacza, że rozpocznie się ona natychmiast. Wiadomo jednak, że robotnicy wkroczą tu jeszcze na jesieni. - Tory, perony i przejście podziemne mają być gotowe na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przyszłego roku - zapewnia Ewa Krupska z zespołu prasowego PKP PLK.

Przebudowa Dworca Gdańskiego ma być jedną z kluczowych inwestycji na Euro 2012. Podczas remontu linii średnicowej, który ma się odbyć przed piłkarskimi mistrzostwami, część pociągów międzymiastowych zatrzymywać się będzie na stacji Dworzec Gdański. W przyszłości PKP rozważa takie rozwiązanie na stałe. Modernizacja Dworca Gdańskiego kosztować będzie niecałe 130 mln zł.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!