W ramach akcji "Warszawa poznaje Mazowsze, Mazowsze poznaje Warszawę" odbyły się wczoraj na Torwarze pokazy jazdy figurowej na lodzie przygotowane przez stołeczny klub sportowy Muks Euro 6. Widzami byli uczniowie i maluchy z mazowieckich gmin.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Młodzież i dzieci z klubu zatańczyli do znanych piosenek z filmów rysunkowych: m.in. "Pszczółki Mai", "Gumisi", "Króla Lwa". Spotkanie poprowadziła aktorka Olga Borys, zwyciężczyni telewizyjnego programu "Gwiazdy jeżdżą na lodzie", a zarazem członkini Muks Euro 6. Po tych występach dzieci z Mazowsza mogły wziąć udział w zabawie na zaaranżowanym boisku do hokeja.

Pomysł, aby zaprosić dzieci z mazowieckich gmin właśnie na lodowisko, to chęć przybliżenia im dziedziny sportu, którą znają tylko z telewizji. Po wizycie na Torwarze dzieci i młodzież spoza Warszawy zostały zaproszone do kina 3D na Bemowie. Wieczorem odbyły się zawody sportowe w sześciu śródmiejskich szkołach.

Kolejnym etapem akcji będzie wizyta warszawskiej młodzieży w mazowieckich gminach. Przygotowane zostały tam ścieżki dydaktyczne, zielona szkoła i zwiedzanie lokalnych muzeów. - Zależy nam, aby dzieci nawiązywały ze sobą kontakt poprzez zabawę. Dzieciom spoza stolicy chcemy pokazać różne oblicza miasta, a Warszawiaków przekonać że okolice Płocka czy Ciechanowa również mają swój urok. To zachęta, by poznawali Mazowsze, a nie tylko wyjeżdżali na Mazury, Suwalszczyznę czy Podlasie - mówi wiceburmistrz dzielnicy Śródmieście Marcin Rzońca.

Akcja "Warszawa poznaje Mazowsze, Mazowsze poznaje Warszawę" prowadzona jest już trzeci rok.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!