Sztuka Moliera i inscenizacja Janusza Wiśniewskiego. Spektakl "Dziewice i mężatki" na scenie Teatru Ateneum, to jedna z tych zimowych premier, których nie można przegapić.

Kobiety i mężczyźni… cóż za odwieczny temat!

I w sztuce Moliera, i w autorskim przedstawieniu reżysera teatralnego Janusza Wiśniewskiego, wizjonera teatru, kilka bardzo różnych pań i panien zdradza się ze swoją niechcianą samotnością. Co dotyczy nie tylko tytułowych dziewic, ale i szacownych mężatek, które znudziły się swoim mężom.

Zobacz też: "Mgnienie" w Teatrze Polonia

Te molierowskie kobiety – ale czy tylko molierowskie? – zrobią wszystko, by pozyskać lub odzyskać miłość. Do tego stopnia, że wpuszczają do domu złe duchy, biesy w uwodzicielskim przebraniu.

No i dopiero się zaczyna… Wszystko zaś podszyte jest słynnym molierowskim śmiechem, bo przecież śmiech od zawsze rozbraja, koi i wyzwala od złego. Nie trzeba chyba bardziej namawiać?


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.plZobaczcie też: Zofia Zborowska: "Bielany były dla mnie końcem świata, teraz nie chcę się stamtąd ruszać"


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

"/>

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!