Protest przeciwko ACTA planowany był na środę, jednak odbędzie się dopiero w piątek. Jak informują organizatorzy pojawiły się problemy w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i zgromadzenie zostało zarejestrowane na 27 stycznia. Dzisiaj protestujący spotkają się pod Pałacem Prezydenckim.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Organizatorzy na swoim profilu na facebooku zapewniają, że mimo zmiany terminu protest się odbędzie( miał się odbyć w środę jeszcze przed podpisaniem w Tokio porozumienia ACTA). W tej chwili prawie 6 tysięcy osób zadeklarowało chęć uczestniczenia w proteście pod Pałacem Prezydenckim. Akcja ma rozpocząć się o 17.

Czytaj także: Przeciwnicy ACTA chcą odwołać rząd. Będą protestować pod Stadionem Narodowym

Manifestacja ma mieć charakter pokojowy. - Pamiętajcie, że w piątek mogą obok Was stać ludzie chorzy, słabi, kobiety w ciąży, osoby starsze. Zachowajcie spokój, zwracajcie uwagę na to co się wokół Was dzieje. Pomagajcie sobie wzajemnie. Nie pozwólcie dać ponieść się przesadnym emocjom, które targają nami wszystkimi. Zachowajmy twarze, pokażmy, że protest nie wiąże się z przemocą. Nie pozwólcie sobie na jej eskalacje. W piątek zostawcie religię, poglądy polityczne, jakiekolwiek uprzedzenia w domach i przyjdźcie manifestować tak jak na ludzi honorowych przystało - dumnie, godnie i pokojowo! - zapewniają organizatorzy.

Idziemy tam razem, jako jedno ciało, jeden głos sprzeciwu wobec: porozumieniu ACTA, tajemnicom pracy nad nim, ciszy w polskiej polityce, braku dialogu społecznego, braku debaty, niechęci wobec referendum. Chcemy by nas wysłuchano, rozmawiano z nam - dodają.

- Pamiętajcie, że nie protestujemy tylko przeciwko ACTA w Polsce, ale w całej Europie. Nie bojkotujemy porozumienia ze względu na jego założenia w walce z piractwem, ale na możliwości wykorzystania go przez różne podmioty poprzez niejasne i niejednoznaczne ujęcie zapisów, a także protest ten pokazać ma, że nie zgadzamy się ze sposobem głosowania nad tak ważną dla całej Europy sprawą - motywują swoje działania przeciwnicy wprowadzenia ACTA.

Czytaj także:
* "Nie dla ACTA". Duże serwisy wyłączą swoje strony
* Protest przeciw ACTA w Warszawie. W manifestacji brało udział kilka tysięcy osób [ZDJĘCIA, WIDEO]


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!