Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Eco-miasto 2018. Warszawa otrzymała dwa wyróżnienia

Gabi Kowalska
Eco-miasto to odbywający się już po raz szósty ogólnopolski projekt, który ma na celu promowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju miast. Jury ogólnopolskiego plebiscytu nagrodziło najbardziej zaangażowane środowiskowo miasta. Warszawa otrzymała dwa wyróżnienia - za systemowe podejście do kwestii zużycia energii oraz za dbanie o ochronę dzikiej przyrody.
Eco-miasto to odbywający się już po raz szósty ogólnopolski projekt, który ma na celu promowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju miast. Jury ogólnopolskiego plebiscytu nagrodziło najbardziej zaangażowane środowiskowo miasta. Warszawa otrzymała dwa wyróżnienia - za systemowe podejście do kwestii zużycia energii oraz za dbanie o ochronę dzikiej przyrody. Szymon Starnawski/zdjęcie ilustracyjne
Eco-miasto to ogólnopolski projekt, który ma na celu promowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju miast. W szóstej edycji plebiscytu jury nagrodziło najbardziej zaangażowane środowiskowo miasta. Warszawa otrzymała dwa wyróżnienia - za systemowe podejście do kwestii zużycia energii oraz za dbanie o ochronę dzikiej przyrody. Szczegóły poniżej.

Eco-miasto to ogólnopolski projekt, którego celem jest promowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju miast i nagradzanie ośrodków miejskich najlepiej realizujących tę ideę. W tym roku do konkursu zgłosiło się 46 miast. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków, gospodarka wodna, gospodarka o obiegu zamkniętym oraz zieleń miejska a jakość powietrza. Jury przyznało 10 tytułów laureata oraz 13 wyróżnień. W każdej z pięciu kategorii nagrodzono dwa miasta – jedno o liczbie mieszkańców powyżej 100 tys., drugie poniżej tej liczby.

Stolica wyróżniona dwa razy
Warszawa została wyróżniona za systemowe podejście do kwestii zużycia energii oraz za dbanie o ochronę dzikiej przyrody. W kategorii efektywność energetyczna budynków - za konsekwentną realizację działań, w tym za planowane stosowanie instrumentów pozyskiwania białych certyfikatów jako stymulatora wzrostu efektywności energetycznej. Natomiast w drugiej kategorii - za docenianie znaczenia obszarów w znacznym stopniu naturalnych i zamieszkujących je cennych gatunków w systemie przyrodniczym miasta, ich ochronę, a także umiejętne rozwijanie funkcji edukacyjnej związanej z tymi terenami.

Czytaj także:Ekologiczna rewolucja stolicy. Jak Warszawa zmieniła się w ciągu 10 lat?

– Sprawne zarządzanie obszarami zurbanizowanymi wymaga kompleksowego podejścia do zrównoważonego rozwoju. Skupiamy się na wyzwaniach, takich jak efektywne wykorzystanie zasobów i energii, niskoemisyjny transport czy rozwijanie obszarów zielonej i błękitnej infrastruktury. Przede wszystkim jednak włączamy warszawiaków w proces planowania i zarządzania, co przynosi pozytywne efekty – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. stolicy

Więcej o corocznym konkursie przeczytacie na stronie www.gridw.pl/innowacyjneecomiasto18


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto