O godz. 9 gimnazjaliści w całym kraju rozpoczęli pisanie testu humanistycznego. Od wyników egzaminu zależy, czy dostaną się do wybranego liceum. Jutro test z części matematyczno-przyrodniczej, w piątek z języka obcego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pisanie części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego potrwa 120 minut. Czas liczony jest od momentu, w którym uczniowie otrzymają arkusze egzaminacyjne. Maksymalna liczba punktów, jaką może zdobyć gimnazjalista, wynosi 50.

Część humanistyczna sprawdzi wiedzę uczniów z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki oraz uwzględni ścieżki edukacyjne: filozoficzną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, czytelniczą i medialną, europejską i kulturę polską na tle tradycji śródziemnomorskiej.

W czwartek gimnazjaliści będą pisać test z części matematyczno-przyrodniczej. Podobnie, jak w przypadku testu humanistycznego, egzamin potrwa 120 minut. Test obejmie wiedzę z matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii, a także m.in. edukacji filozoficznej i ekologicznej.

W piątek na uczniów czeka test z języka obcego – egzamin będzie przeprowadzany po raz pierwszy. Potrwa 90 minut. Test będzie obejmował wiadomości z zakresu języka obcego nowożytnego: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego - nauczanego w szkole jako przedmiot obowiązkowy.

Egzamin gimnazjalny 2009: część humanistyczna
Arkusze Egzaminacyjne (PDF)


GH-1-092: arkusz standardowy dla uczniów bez dysfunkcji oraz uczniów z dysleksją rozwojową
GH-4-092: arkusz dla uczniów słabo widzących
GH-7-092: arkusz dla uczniów słabo słyszących i uczniów niesłyszących
GH-7-092: arkusz dla uczniów słabo słyszących i uczniów niesłyszącychCzekamy na Wasze opinie i odpowiedzi do zadań
Jeśli znacie prawidłowe odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach - piszcie do nas. Podzielcie się z innymi czytelnikami MM Warszawa odpowiedziami.

Chcemy też wiedzieć czy tegoroczny egzamin gimnazjalny były dla Was trudny, łatwy, które zadania sprawiły najwięcej problemów. Dzielcie się swoimi opiniami.

Piszcie do nas na adres: redakcja@mmwarszawa.pl. Wpisujcie się również w komentarzach, na blogu. Czakamy na opinie wszystkich!Zobacz arkusze z z egzaminu gimnazjalnego przeprowadzonego w dniach 22 i 23 kwietnia 2008 roku:
Egzamin gimnazjalny 2009: pytania, wyniki, odpowiedzi, testy

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ewusiaczek24

:D. dzięki :* ja mam nieuleczanie chorych dzieci, bo przepisalam ta defincje spod tekstu :D

mrover

Odpowiedzi. W "nieoficjalnych odpowiedziach":
22.W jakim celu zostala powolana Fundacja Dziecieca Fantazja.
Odp:Fundacja powolana zostala by spalniac marzenia BIEDNYCH dzieci

W arkuszu:
przypis: Fundacja Dziecięca Fantazja powstała w 2003 r.; jej celem jest spełnianie marzeń nieuleczalnie CHORYCH dzieci.