Przygotowujecie się do nowego egzaminu na prawo jazdy? Sprawdźcie, co Was czeka w 2015 roku. Jakie będą testy, pytania i odpowiedzi? Baza online.

Od tego roku wszyscy aspirujący do roli kierowców zmagają się z nowymi przepisami egzaminacyjnymi. Te wzbudzają wiele obaw wśród przygotowujących się do egzaminu. O tym, czy naprawdę warto się bać i co zrobić, aby nieco oswoić nowe zasady opowiada Łukasz Lisowski - instruktor jazdy w Szkole Bezpiecznej Jazdy Ecodrive.

Zobacz też: MAPA POLSKI [NAWIGACJA, KORKI, FOTORADARY, WYZNACZANIE TRASY]

Czy naprawdę należy obawiać się nowych przepisów?

Nie sądzę. Wynik egzaminu teoretycznego zależy przecież od naszej wiedzy, której pozyskanie to jedynie wzmożona praca związana z przyswajaniem przepisów. Warto jednak nie zwlekać z rozpoczęciem kursu. Choć pojawiają się informacje o możliwych opóźnieniach we wdrożeniu nowych przepisów, warto podejść do prawa jazdy jako naprawdę przydatnej i ważnej umiejętności, a nie źródła stresu i przykrego obowiązku!

Zobacz też: Wypadek prezydenta Wrocławia. Rafał Dutkiewicz wjechał pod tramwajCo zmieni się w formule egzaminu teoretycznego?

Pytania będą miały formę dynamiczną - postać klipu video, odmienną od tej, którą znaliśmy do tej pory. Ograniczony będzie czas odpowiedzi, nie będzie również możliwości poprawienia raz udzielonej odpowiedzi ani powrotu do pytań wcześniejszych. Punktacja konkretnych odpowiedzi zależna będzie od ich ważności w kontekście  bezpieczeństwa na drodze. Liczba pytań zostanie zwiększona, przy tym samym czasie rozwiązania całego zestawu.

Znacznie zwiększona zostanie również pula pytań, a dostęp do większości z nich nie będzie możliwy.

Zobacz też: AKTUALNY TARYFIKATOR MANDATÓW i PUNKTÓW KARNYCH 2014


Czy często brak znajomości teorii przekłada się na zachowanie kursantów podczas jazdy?

Niestety – bardzo często…

Galeria wstydu. Tak parkują "mistrzowie". Kliknij i zobacz więcej
Co najczęściej sprawia im problem?

Brak wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego z uwzględnieniem ich interpretacji. Często  uczący się nie potrafią zastosować przepisów podczas podejmowania decyzji na drodze. Brakuje podzielności – czynności, obserwacji  i myślenia.  Na początku częsty problem to również brak prawidłowego opanowania mechanizmów kierowania i sterowania pojazdem.

Zasadniczym problemem jest także brak skupienia, koncentracji, sprawiający że kursant nie zapamiętuje obrazów, nie interpretuje ich, nie potrafi przewidzieć sytuacji przyszłych.

Czy coś zmieni się w formule egzaminu praktycznego?

Nie. Biorąc pod uwagę zmiany teoretyczne można jednak oczekiwać, że sam proces zdania może okazać się łatwiejszy – ze względu na realne opanowanie wiedzy teoretycznej! A to – o czym warto pamiętać – zależy w zasadniczej mierze od Was i zaangażowania Waszych nauczycieli i instruktorów.

Baza testów egzaminu teoretycznego na prawo jazdyZgodnie z nowymi zasadami egzaminu na prawo jazdy kursanci nie mają dostępu do wszystkich pytań jakie mogą paść podczas egzaminu. W sieci coraz częściej pojawiają się strony internetowe oferujące bazę pytań. Najczęściej płatnie i nieaktualną. Jeśli zdawaliście egzamin teoretyczny na prawo jazdy na nowych zasadach i pamiętacie część pytań, napiszcie je w komentarzu. Stwórzmy razem darmową pomoc dla wszystkich, którzy przygotowują się do testów.


Nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy - rozwiąż przykładowy test


Komentarze (261)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xsa (gość)

Program testy na prawo jazdy można pobrać z http://testy-na-prawo-jazdy.com.pl
Zawiera tylko oficjalne pytania 2016.

LW (gość)

Należałoby również zmienić zasady egzaminu praktycznego na kat.A ponieważ obecny egzamin jest nie do zdania dla osoby "po kursie",chodzi o to ,że 20 godzin jazdy na motocyklu dużym jest zbyt małą ilością by zdać egzamin praktyczny za pierwszym podejściem i aby opanować "technikę" manewrowania motocyklem ,którą wymyślił cwaniaczek by doić z kursantów kase.Egzamin jest nie do zdania.Wiedzą o tym wszyscy którzy zdawali i wiedzą o tym WORDy dla których kat A to kopalnia pieniędzy.Proszę o wypowiedzi osób ,które zdawały ten egzamin.
Mam nadzieję,że te komentarze czyta również osoba mająca wpływ na zmiany w naszym kraju.Nie kontynuujmy zdzierstwa POprzedników.

Jacek (gość)

Witam, jestem Polakiem od dawna mieszkającym na Ukrainie i zauważyłem zwiększone zainteresowanie zdobywaniem różnorakich uprawnień na Ukrainie, tak więc, jeżeli "zdałeś" lub w jakikolwiek inny sposób uzyskałeś prawo jazdy lub ukończyłeś jakieś inne kursy na Ukrainie i masz wątpliwości czy nie zostałeś oszukany a nie chcesz tego sprawdzać w Polskim urzędzie gdzie będzie już za późno i niestety możesz być narażony na niepotrzebne nieprzyjemności, mogę bez problemu zweryfikować oryginalność takiego dokumentu i jego ważność bez negatywnych następstw w wypadku ich podrobienia lub nieważności, zaoszczędzisz dzięki temu stres oraz czas. Jeżeli jesteś w trakcie realizowania i jesteś niepewny co do drugiej strony, mogę ci towarzyszyć podczas takich transakcji i na miejscu wszystko zweryfikować. 00380964936489

IgorOst (gość)

Mi w zdaniu egzaminu pomogły dodatkowe testy ze strony http://testynaprawojazdy.eu Bez nich trudno byłoby mi zdać, bo naprawdę jest sporo do nauki.

Anna (gość)

Witam,miałam na teorii pytania ;czy liście na drodze wydłużą drogę hamowania-nie ,na ile centymetrów trzeba podczas reanimacji uciskać klatkę piersiową- 4,5

Mariusz (gość)

Zapraszamy do pobierania naszego partnerskiego programu dzięki któremu zdawalność egzaminu wśród zdających wzrosła aż o 100 %!!! Program jest prosty w
użyciu ,a jego największą zaletą jest automatycznie aktualizująca się baza pytań (raz w tygodniu), oraz baza w której udostępniamy państwu wszystkie
pytania występujące na egzaminach teoretycznych! ZAPRASZAMY! http://nu7.pl/r/6Kywww-testy-prawojazdy2015-pl

KIEROWCA (gość)

Jestem kierowcą zawodowym od 25 lat bez żadnego wypadku i miałem okazję okazje skonfrontować swoje doświadczenie z nowymi testami przy okazji kursu mojej córki. Nasuwa mi się tylko 1 myśl - kto zatwierdza te pytania . Wiele pytań jest niedorzecznych a często odpowiedzi są niejednoznaczne aż dziwie się że nikt z kursantów nie domaga się konfrontacji w sądzie niekoniecznie polskim. Myślę że jest to maszynka do wyciągania łatwych pieniążków przez władzę i myślę że tą antyspołeczną władzę trzeba odsunąć!

Instruktor (gość)

Zapraszamy do pobierania naszego partnerskiego programu dzięki któremu zdawalność egzaminu wśród zdających wzrosła aż o 100 %!!! Program jest prosty w
użyciu ,a jego największą zaletą jest automatycznie aktualizująca się baza pytań (raz w tygodniu), oraz baza w której udostępniamy państwu wszystkie
pytania występujące na egzaminach teoretycznych! ZAPRASZAMY! http://nu7.pl/r/6Kywww-testy-prawojazdy2015-pl

anonim (gość)

te nowe zasady wprowadzili po to, żeby doić od ludzi kasę!! Bardzo trudno jest zdać teorię, później praktykę, w dodatku jak ktoś kilka razy nie zda to skąd ma brać na to pieniądze?! Dojdzie do sytuacji, że ludzie będą jeździć bez prawka, bo mało kto będzie miał szczęście i pieniądze! Ale kogo to obchodzi, najlepiej jeszcze podnieść poprzeczkę i zawyżyć seny egzaminów!! Zgraja patafianów, życzę im, żeby stracili prawko i sami przeszli przez to sito, które wymyślili!!

OSKflat (gość)

Zapraszam do pobrania naszego programu partnerskiego z bazą danych wszystkich pytań na egzamin teoretyczny na rok 2015! Nie chcesz ,aby żadne pytanie Cię zaskoczyło? ZAPRASZAMY!!! http://nu7.pl/r/6Kywww-testy-prawojazdy2015-pl
Zapraszamy również na naszego bloga w pełni poświęconego egzaminom na prawo jazdy! http://ekursy.blogspot.com/

OSKflat (gość)

Zapraszamy na naszego bloga, znajdą tam Panstwo wszystkie informacje na temat zdawalności egzaminów jak i co do informacji o samym prawo jeżdzie, dużo ciekawych porad i ciekawostek oraz limitowany program ze wszystkimi pytaniami na egzamin teoretyczny ,więc żadne z pytań nie będzie w stanie Państwa zaskoczyć! Zapraszamy!!! http://ekursy.blogspot.com/

ja (gość)

95 % pytań z Word jest na portalu osi gdzie każdy z nas jest zalogowany. Wiem to bo dziś zdałam teorię za pierwszym razem.