„By uzyskać nowe, nieznane oblicze owiec ściśle współpracowałem z Richardem Taylorem (Weta Workshop) nad wieloma nieprawdopodobnymi pomysłami. Wspólnie odkrywaliśmy, co się dzieje, kiedy owca spotyka się z ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

„By uzyskać nowe, nieznane oblicze owiec ściśle współpracowałem z Richardem Taylorem (Weta Workshop) nad wieloma nieprawdopodobnymi pomysłami. Wspólnie odkrywaliśmy, co się dzieje, kiedy owca spotyka się z człowiekiem w laboratorium.


To był klucz do tego, co chcieliśmy osiągnąć, czyli przekształcić nasze owce w potwory i sprawić, by robiły to, czego nie robią naprawdę. To wspaniałe patrzeć, jak powstawały nasze sztuczne owce, stwory, olbrzymie ilości sztucznej krwi, przebrania...”

„Poza tym nie miałem najmniejszych wątpliwości, że aby uzyskać oczekiwany efekt, wszystko musiało wyglądać jak najbardziej realnie, to nie mogła być grafika komputerowa w czystej postaci. „

„Mogłem korzystać z doświadczeń producentów i infrastruktury, którą stworzono w Nowej Zelandii przy produkcji trylogii „Władcy pierścieni”. Dało to niezwykłe możliwości do wykorzystania przy produkcji CZARNA OWCA

By stworzyć na ekranie przerażającą zwierzęcą wściekłość potrzebne było stado ponad tysiąca owiec, do tego garść już wytresowanych oraz sztuczne, zdalnie sterowane owce, stworzone specjalnie przez Weta Workshop.

„Jak więc z owiec zrobić aktorów? Bardzo powoli! Mieliśmy od tego niesamowitych treserów, którzy przygotowywali kiedyś owce do filmu Babe. Świnka z klasą i jak tylko dowiedzieli się o moim projekcie, zostałem zapewniony, że dostanę to, czego mi potrzeba. Owce faktycznie były wyszkolone – przychodziły na żądanie, zatrzymywały się, kiedy im kazano... Ale wszystko ma swoje granice, owce również i wtedy do akcji wkraczają efekty specjalne.”

Proszę się nie obawiać, żadnej owcy nie stała się krzywda (choć, muszę przyznać, były dni, kiedy niewiele brakowało...).

Jonathan King, reżyser

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!