Nawet 40 tys. zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej czeka na przedsiębiorczych warszawiaków. Wczoraj w urzędzie dzielnicy Ursynów odbyła się konferencja, która zainaugurowała najnowszą inicjatywę władz stolicy "Warszawa miastem dla przedsiębiorczych".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- To najlepszy moment na uruchomienie takiego projektu: w pierwszym półroczu w Warszawie powstało o jedną trzecią mniej firm niż w tym samym okresie zeszłego roku. Wzrosło też bezrobocie - mówi Jarosław Kochaniak, zastępca prezydenta Warszawy nadzorujący strategię rozwoju miasta.

W ramach projektu uruchomione zostaną dwa punkty informacyjno-doradcze, których zadaniem będzie pomoc warszawiakom w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się m.in., jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania dotacji z UE oraz które pomysły mają największe szanse na dofinansowanie. Punkty pomagają też w kwestiach podatkowych. - Od października w punktach będą profesjonalni doradcy biznesowi - obiecuje Maciej Fijałkowski, zastępca dyrektora Biura Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy.

Równie ważna jest druga część projektu, wspierająca przedsiębiorczość wśród osób powyżej 50. roku życia - program "Magnus". Jego głównym zadaniem jest aktywizacja zawodowa osób w wieku przedemerytalnym. Obie części projektu są w całości dofinansowane z funduszy europejskich, w ramach programu "Kapitał ludzki". Wartość projektu przekracza 1,3 mln zł, a jego realizacja potrwa do maja 2011 r. Szczegóły programu na www.stolicabizneu.warszawa.pl.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!