Ewa Szczęsna z ChKŻ Chojnice wygrała olimpiadę młodzieży

Wojciech Piepiorka
Ewa Szczęsna
Ewa Szczęsna Wojciech Piepiorka
Ewa Szczęsna nie zwalnia tępa. Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego niemal zaraz po powrocie z Mistrzostw Świata w Brazylii w żeglarskiej klasie Optimist, w których zdobyła srebrny medal, wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Kluszkowicach w Małopolsce.

Szczęsna po pierwszym dniu regat, w którym rozegrano trzy wyścigi, zajmowała czwarte miejsce. Prowadziła zdecydowanie Martyna Mik z UKS MOS Ełk. Po drugim dniu, w którym Szczęsna wygrała jeden z wyścigów, a w drugim była druga, objęła jednak prowadzenie i nie oddała go do końca zawodów (w ostatnim dniu zajęła pierwsze i drugie miejsce w wyścigach). W klasyfikacji końcowej podopieczna Mirosława Laskowskiego wyprzedziła Martynę Mik i Antoninę Marciniak z MOS Gul Iława. Ponadto Ewa została wyróżniona przez Polski Komitet Olimpijski nagrodą specjalną dla najlepszej zawodniczki OOM w żeglarstwie. Także klubowe koleżanki Ewy zajmowały miejsca w czołówce: siódme Zuzanna Rybicka, 12. Magdalena Kwaśna, a na 35. rywalizację zakończyła Wiktoria Walter. W dziesiątce zmieściły się też dwie zawodniczki YKP Gdynia: Nicole Rydz (ósme miejsce) i Ewa Romaniuk (dziewiąta lokata). Sklasyfikowano 36 dziewcząt.

Wśród chłopców złoto zdobył Maciej Figiel z SEJK Pogoni Szczecin, srebro Mateusz Maląg z Bazy Mrągowo, a brąz Sebastian Kalafarski z MOS Gul Iława. W pierwszej dziesiątce znalazło się czterech zawodników z pomorskich klubów. Szósty był Adrian Raczkowski z YKP Gdynia, a tuż za nim uplasowali się Marcin Pilarczyk i Michał Skrzypkiewicz z ChKŻ Chojnice. Dziesiątkę zamknął Maciej Sapiejka z Opti CWM Gdynia. Poniżej oczekiwań spisał się tym razem Filip Florek z ChKŻ, który zajął 18. miejsce. Tuż przed nim uplasował się jego klubowy kolega Wojciech Miszewski, a 37. lokata przypadła Łukaszowi Wyrowińskiemu. Sklasyfikowano 63 wodniaków.

W klasie Laser 4,7 srebro w klasyfikacji dziewcząt wywalczyła Paulina Czubachowska z Zatoki Puck. Ledwie o jeden punkt lepsza była Aleksandra Dzik z MOS Gul Iława. Brąz przypadł Joannie Pawlak z ŻMKS Poznań. Startowało 29 łodzi.
Bardzo bliski zdobycia medalu OOM był Mikołaj Lahn z ChKŻ Chojnice. Zajął ostatecznie czwarte miejsce ze stratą ledwie dwóch punktów do brązu. OOM wygrał Damian Pietruszewski z MOS Gul Iława, drugi był Andrzej Strzeszyński z ŻMKS Poznań, a trzeci Stanisław Klimaszewski z MBSW UKŻR Giżycko. Szóste miejsce zajął Jarosław Goździk z Arki Gdynia, jedenaste jego klubowy kolega Mateusz Skrabaszewski, a Konrad Zagozda z Chojnic zajął 16. lokatę w gronie 46 uczestników regat.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0