Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fabryka Norblina powróci. Odnowione hale, szklane biurowce i muzeum [WIZUALIZACJE]

Redakcja
Fabryka Norblina powróci. Odnowione hale, szklane biurowce i muzeum [WIZUALIZACJE]
Fabryka Norblina powróci. Odnowione hale, szklane biurowce i muzeum [WIZUALIZACJE] mat. pras.
Zabytkowa fabryka powróci w nowej formie. Zamiast Norblina zobaczymy ArtN. Będzie to centrum biurowo-rozrywkowe. Część fabryki zostanie wyremontowana, a obok wyrosną biurowce. Otwórzcie galerię i zobaczcie wizualizacje tego miejsca.

Projekt odbudowy Fabryki Norblina ciągnął się od 2008 roku. Grupa Capital Park, który wykupiła tereny, czekała na ostateczną zgodę miasta na zabudowę. Ostatecznie ustalono, że na tym terenie mogą powstać zabudowania o maksymalnej powierzchni 64 tys. m kw. Tyle właśnie będzie liczył ArtN.

Gigantyczny kompleks ma stać się nowym centrum rozrywkowo-biurowym. Całość podzielono na strefy: Leisure & Entertainment (fitness, teatr, kameralne kino, centrum gier, przestrzeń dla dzieci), BioBazar (targ z ekologicznymi produktami), Food & Taste Experience (37 restauracji), Slow retail (handlowe uliczki Norblina z butikami), Health & Wellness (Beauty House), Museum i Convenience (supermarket).

Rewitalizacja Norblina

Cały kompleks, który ma być gotowy w 2020 roku, będzie składał się z dziewięciu odremontowanych hal oraz nowych biurowców. Ta pierwsza część obejmie 24 tys. m kw. Znajdą się tam kina, teatry, różnego rodzaju bary oraz butiki. Nie zabraknie również BioBazaru, który na czas budowy przenosi się na Służewiec. W sumie część rozrywkowa znajdzie się na trzech poziomach (od -1 do +2).

- ArtN będzie przykładem nowej jakości na rynku, miejscem łączącym historię z najnowocześniejszymi rozwiązaniami i niespotykaną do tej pory liczbą funkcji. Wkomponowanie w projekt muzeum, teatru, kina, licznych konceptów gastronomicznych, butików i BioBazaru nada tej przestrzeni szczególny charakter i stanie się destynacją zarówno dla pracowników okolicznych biur, warszawiaków, jak i turystów odwiedzających Warszawę – wyjaśnia Kinga Nowakowska, dyrektor generalny ArtN.

Sercem inwestycji ma być Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina. Będzie to multimedialna opowieść o zakładzie, który działał tu ponad sto lat (1866-1982). Pokazane zostanie działanie walcowni oraz wygląd fabryki z czasów świetności. Muzeum ma być zautomatyzowane, a niektóre elementy poznamy dzięki aplikacjom mobilnym. Zabytkowego charakteru kompleksu dopełnią 44 maszyny i urządzenia, które zostaną rozstawione na terenie inwestycji.

Biurowce koło zabytków

Nowoczesną stroną Norblina będą szklane ośmiopiętrowe biurowce, które „wyrosną” w głębi działki, od strony ul. Łuckiej. Powstanie tam w sumie 40 tys. m kw. nowoczesnej przestrzeni biurowej.

W podziemiach (na trzech kondygnacjach) znajdzie się parking na 890 miejsc. Poza tym przewidziano w pełni automatyczny parking dla rowerów. Budowa Norblina ma potrwać trzy lata i zakończy się w trzecim kwartale 2020 roku. Za projekt odpowiada pracownia PRC Architekci oraz architekt Capital Park, Piotr Blaima. Co ciekawe, jak zapowiada inwestor, uliczki Norblina mają być otwarte 24 godziny na dobę. Oznacza to, że część inwestycji będzie stanowić nową przestrzeń publiczną Woli.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto