Ferie zimowe 2015 w Centrum Nauki Kopernik [program] Ferie zimowe 2015 w Centrum Nauki Kopernik [program]

Ferie zimowe 2015 w Centrum Nauki Kopernik [program] (© arch. MM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Warszawie ferie zimowe rozpoczną się 19 stycznia. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowało Centrum nauki Kopernik.


Ferie zimowe coraz bliżej. Centrum Nauki Kopernik przygotowało wiele ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu. - Rozgrzejmy nasze mózgi i nie dajmy się zimie - zapowiada Centrum nauki Kopernik.

PROGRAM:

 • Planetarium Niebo Kopernika - Niebiańskie nowości
Rejs po niebie to pokaz na żywo, który zabiera nas w podróż wśród gwiazdozbiorów. Tych popularnych, jak Wielki Wóz i mniej znanych, jak choćby Wężownik. Samotna planeta Ziemia – pokaz prezentowany przed wszystkimi seansami filmowymi, pozwala odkryć gwiazdy, planety i konstelacje, które najlepiej widać na zimowym niebie. Aktualną sytuację podboju kosmosu poznajemy dzięki filmowi Powrót na Księżyc, ukazującemu plany kolonizacji naszego naturalnego satelity.

 • Rozgrzej Mózg na Zimę - Specjalna ścieżka zwiedzania
Ludzki mózg jest niepowtarzalnym centrum dowodzenia – steruje procesami zachodzącymi w organizmie, pracuje 24 godziny na dobę i kontroluje każdą naszą myśl, ruch, emocję.

 • Mikroświat - Zobacz niewidoczne
Nowa wystawa otwiera drzwi do fascynującego uniwersum organizmów tak małych, że w uchu igły zmieściłby się ich milion. Możemy przyjrzeć się oku muchy, pyłkowi akacji, strukturze kory, poznać sekrety życia dafni i małżoraczka. Samodzielnie dobieramy próbki, konstruujemy optymalny dla siebie mikroskop, analizujemy budowę własnej skóry, paznokcia, włosa.

 • Majsternia - Myślisz lepiej, niż myślisz
To miejsce, w którym każdy niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności samodzielnie podejmuje wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, kulki, gumki.

 • Miniwarsztaty - Nie tylko eksponaty w galeriach
Na wystawach Kopernika możemy nie tylko eksperymentować przy eksponatach, ale także wziąć udział w krótkich zajęciach warsztatowych. W Strefie światła poznajemy świat obrazu trójwymiarowego i samodzielnie tworzymy okulary 3D, a w Świecie w ruchu konstruujemy proste silniki elektryczne.

Więcej informacji na stronie Centrum Nauki Kopernik

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Maciek (gość)

  Zima w mieście 2015 Warszawa - Ciekawą ofertę tegorocznych ferii zimowych przygotował Fun Park Digiloo.