Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Nauki 2015 już za kilka dni! Ponad 400 wydarzeń festiwalowych [ZAPOWIEDŹ]

Kacper Van Wallendael
Festiwal Nauki 2015 już za kilka dni. Czeka na nas ponad 400 wydarzeń festiwalowych!
Festiwal Nauki 2015 już za kilka dni. Czeka na nas ponad 400 wydarzeń festiwalowych! archiwum
Ponad czterysta spotkań otwartych i niemal dwieście lekcji przeprowadzonych dla szkół - to tylko część atrakcji, które czekają na nas podczas XIX Festiwalu Nauki.

Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


Odbywający się co roku w Warszawie Festiwal Nauki to inicjatywa, która narodziła się w środowisku pracowników Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego w 1996 r. Pomysłodawcą imprezy, której celem jest popularyzacja nauki, był prof. David Shugar, fizyk i biolog molekularny. Obecnie instytucjami ze statusem animatora Festiwalu Nauki są Wydział Fizyki UW, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN oraz Wydział Fizyki PW, a jedynym reprezentantem organizatorów pozostaje Uniwersytet Warszawski. Od samego początku mottem festiwalu jest hasło: “Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję”. Organizatorzy są przekonani, że zainteresowanie społeczeństwa rozwojem naukowym ma szansę zaszczepić przekonanie o tym, że nauka jest ważnym, godnym finansowania aspektem funkcjonowania państwa.

Czytaj też: Warsztaty z programowania dla dzieci. Zupełnie za darmo!

Dla uczestników Festiwal Nauki jest przede wszystkim szansą na zobaczenie efektów pracy badaczy z ciekawszej i przystępniejszej strony. Studenci z Koła Naukowego Prawa Karnego UW umożliwią nam wcielenie się w rolę śledczych podczas spotkania “CSI Warsaw - miejsce zdarzenia”. Fizycy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych zabiorą nas na wycieczkę do jedynego w Polsce działającego reaktora. Wraz z pracownikami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego własnoręcznie przygotujemy nawilżający krem do rąk z witaminami. Tego typu zajęcia to jednak nie wszystko. Dla osób funkcjonujących na co dzień poza środowiskiem akademickim Festiwal Nauki może być jedną z niewielu okazji, aby zadać dowolne pytanie czołowym polskim naukowcom. Podczas spotkania w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego wszelkiego rodzaju wątpliwości dotyczące seksualności człowieka rozwieje prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Na Uniwersytecie SWPS będziemy mogli z kolei dowiedzieć się od dra Jakuba Szczerbowskiego, jak system prawny reaguje na coraz powszechniejsze zjawisko płatności walutami wirtualnymi, m.in. bitcoinem.

Czytaj też: Akcja: Gość-Inność w Warszawie. Oddaj śpiwór uchodźcom i napisz ciepłe słowa z Polski

Dokładne daty i lokalizacje wszystkich spotkań znajdziemy na stronie internetowej Festiwalu Nauki pod adresem www.festiwalnauki.edu.pl w zakładce “Program”. Poza spotkaniami otwartymi odbędzie się jeszcze niemal dwieście lekcji dla grup szkolnych. Prawo zgłaszania się miały szkoły prowadzone przez m. st. Warszawa. Choć poziom trudności zajęć jest dostosowany do etapu edukacyjnego, dla uczniów podstawówek czy gimnazjów jest to wyjątkowa okazja, aby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni wyższych bądź instytutów badawczych.


XIX Festiwal Nauki. Warszawa, 19-27 września 2015 r. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.


Źródło: Agencja TVN/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto