Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Przemiany w Koperniku. Nowa definicja prywatności

Basia Woźnica
Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest darmowy
Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest darmowy Bartek Syta / Polskapresse
Festiwal Przemiany to największe wydarzenie Centrum Nauki Kopernik skierowane do dorosłego widza. To już czwarta edycja festiwalu, którego tegorocznym celem jest próba określenia na nowo definicji prywatności.

Za co jesteś gotów przehandlować wiedzę o sobie: za wygodę, poczucie bezpieczeństwa, darmowe aplikacje, akceptację społeczną, aplauz wirtualnych przyjaciół? Na te i wiele innych pytań dotyczących naszej prywatności będą poszukiwać odpowiedzi organizatorzy Festiwalu Przemiany.
Przesuwanie się granic prywatności jest jednym z najważniejszych procesów społecznych ostatnich lat. Tegoroczna edycja Festiwalu Przemiany organizowanego przez Centrum Nauki „Kopernik” pozwoli przyjrzeć się tym zmianom z wielu punktów widzenia. – Żyjemy w czasach, w których zasadne jest zadawanie pytań o to, czy warto bronić prywatności, czy jest ona tylko reliktem przeszłości, na który nie ma miejsca w cyfrowym świecie? Nie chcemy straszyć, każda zmiana niesie z sobą zarówno zagrożenia, jak i szanse – mówi Paulina Butlewska z CNK.

Festiwal Przemiany. redefinicja prywatności

Przemiany to wiele różnorodnych wydarzeń. Będą warsztaty, wykłady, pokazy filmowe, nietypowe instalacje. Każde festiwalowe działanie będzie dotykać tematu prywatności, nawet te pozornie z nim niekojarzone.
W niedzielę, podczas śniadania nad rzeką, będzie można wspólnie usiąść przy wielkim stole by dzielić się i wymieniać jedzeniem. Swoje specjały w przystępnych cenach udostępniają Mistrzowie Kuchni, dla których gotowanie to pasja. Oprócz posiłków zaoferują prywatne przepisy, największe skarby każdego smakosza. Dla wszystkich, którzy chcą się dzielić swoimi pysznościami powstanie specjalna Strefa Wymiany, gdzie przynosząc coś od siebie, można skosztować dań innych osób. Podczas Śniadania nad Rzeką odbędą się także otwarte spotkania z ekspertkami żywieniowymi.
Ciekawym festiwalowym projektem jest Muzeum Społeczne, czyli wystawa przedmiotów zebranych od mieszkańców warszawskiego Powiśla i towarzyszących im historii.

Czytaj także: Święto Wisły 2014. Odpoczynek, sport i zabawa nad brzegiem rzeki [PROGRAM]

Festiwal to również: kino Przemian, pierwsza w Polsce wystawa interaktywnych form opowiadania, przegląd najciekawszych zjawisk sceny elektronicznej, wykłady, warsztaty (o tym, jak uciec z mediów społecznościowych i co wie o nas nasz smartfon). Masa ciekawych propozycji. – Bardzo polecam Lunapark Prywatności, czyli nasze wydarzenie główne. Parking pod_ziemny Centrum Nauki „Kopernik” zamieni się w sobotni wieczór w przestrzeń pełną interaktywnych instalacji i akcji teatralnych. Zaproszeni do współpracy artyści przedstawią futurologiczną wizję świata – rzeczywistość, w której to co intymne staje się towarem na sprzedaż, a zdarzenia osobiste są trudno dostępne lub reglamentowane. Widzowie akcji teatralnej zaproszeni do publicznego dzielenia się swoim życiem i najskrytszymi myślami otrzymają w zamian… prywatność kogoś innego – zachęca do udziału w festiwalu Paulina Butlewska.

Festiwal „Przemiany” odbywa od 4 do 7 września się w przestrzeniach Centrum Konferencyjnego Centrum Nauki „Kopernik” oraz w sąsiadującym z nim Parku Odkrywców.
Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Na niektóre wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Program imprezy znajdziecie na www.przemianyfestiwal.pl. W ubiegłym roku na wydarzeniu pojawiło się 10 tys. osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto