Opowieści i anegdotki o Warszawie czasów Lalki, pokaz strojów z epoki Bolesława Prusa, prezentacja pudli z Klubu Pudla, konkursy ze znajomości realiów XIX-wiecznej Warszawy. Już w sobotę 13 września na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się Festiwal Wokulskiego.

Od 2008 r. Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa organizuje edukacyjne imprezy plenerowe, mające na celu przypominanie i popularyzowanie twórczości literackiej i dziennikarskiej Bolesława Prusa.

W drugą sobotę września – na Krakowskim Przedmieściu odbywają się kolejne edycje Festiwalu Wokulskiego, wielogodzinne imprezy artystyczno-edukacyjne, łączące zabawę z koncertami, scenami nawiązującymi do Lalki, poznawaniem dziejów Warszawy z czasów Prusa.Istotnym elementem Festiwali Wokulskiego organizowanych przez WWSH jest publikowanie specjalnych jednodniówek, nawiązujących do gazet z XIX w., zawierających zarówno teksty z epoki, jak i współczesne, odnoszące się do twórczości i czasów Bolesława Prusa.

Czytaj także: Strefa Dzień dobry! Ruszyła sąsiedzka akcja społeczna

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu ogranizatorzy przygotowali pokaz mody z epoki Bolesława Prusa, – konkurs ze znajomości wiedzy o Warszawie, kalambury - jak wyglądała Warszawa kiedyś i dziś? Będzie też okazja aby dowiedzieć się czy Bolesław Prusa lubił psy? - opowieść p. Ewy Pawlak z warszawskiego Klubu Pudla. Oprócz tego wystawa zdjęć, muzyczny klimat XIX wieku i wiele innych atrakcji.

Festiwal Wokulskiego odbędzie się w sobotę 13 wrzesnia na skwerze przed pomnikiem Bolesława Prusa na rogu ul. Karowej i Krakowskiego Przedmieścia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!