W Polsce ta gra znana jest jako zośka, w Europie jako footbag. Mimo niepoważnej nazwy to pełnoprawna dyscyplina sportu, w której rozgrywane są nawet mistrzostwa świata.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Każdy, kto chce zobaczyć, jak wygląda gra w zośkę przez sportowców, może się o tym przekonać w sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. Wandy Rutkiewicz (ul. Gubinowska 28/30) podczas odbywających się w niej 10 i 11 października szóstych otwartych Mistrzostw Wilanowa.

Sportowcy będą ze sobą konkurować nie tylko w grze przez siatkę, ale również w konkurencjach freestyle'owych, jak występy do muzyki czy wykonywanie sztuczek z zośką. Finały rozpoczną się o godz. 15.

Nie lada gratką dla uczestników i widzów ma być pokaz footbag golfa. W niedzielny poranek spotkają się oni w samym sercu Wilanowa: w parku przed Pałacem Wilanowskim. Korzystając z okazji, Gosia Nycz opowie o Wilanowie.

Udział w imprezie zapowiedzieli czołowi zawodnicy z kraju i zagranicy, m.in. mistrzowie świata w konkurencjach singles i doubles freestyle.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!