Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

FootGolf Park na Bemowie. Czy w Forcie Bema powstanie nowe miejsce do rekreacji?

baw
FootGolf Park na Bemowie. Czy w Forcie Bema powstanie nowe miejsce do rekreacji?
FootGolf Park na Bemowie. Czy w Forcie Bema powstanie nowe miejsce do rekreacji? pixabay.com CC0 Public Domain
Fort Bema to duża i lubiana przez mieszkańców przestrzeń do rekreacji i wypoczynku, i miejsce z ogromnym potencjałem. Jednym z pomysłów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego na 2018 rok jest FootGolf Park. Na Bemowie może powstać miejsce do uprawniania nietypowej dyscypliny sportu.

FootGolf Park na Bemowie

Footgolf to stosunkowo nowa dyscyplina sportu, która jednak zdobywa sobie coraz większą popularność na świecie. Wszystko zaczęło się w roku 2009, kiedy to dwóch zawodowych piłkarzy zaszokowało wszystkich na polu golfowym, rozgrywając partię footgolfa zamiast golfa.
Footgolf jest połączeniem gry w piłkę nożną z zasadami stosowanymi w golfie i stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych dyscyplin sportowych, jakie zostały zapoczątkowane w ostatnim czasie. Zawody rozgrywane są przy użyciu piłki nożnej, na polach golfowych, według zasad bardzo podobnych do tych obowiązujących w golfie.

Pomysłodawcy utworzenia FootGolf Parku na Bemowie chcą, aby teren był otwarty całą dobę bez względu na pogodę. Przestrzeń "boiska" ma być ogólnodostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Zobacz także: Melody, Warszawa. Gofry czy lody? Tu dostaniesz jedno zawinięte w drugie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jednocześnie na polu może grać 36 osób. Na każdym dołku może rywalizować ze sobą jednocześnie maksymalnie 4 osoby bez względu na płeć i wiek. Na każdy zwolniony dołek wchodzi następna czwórka itd. Gra nie wymaga nadzoru, a jej uczestnicy powinni przestrzegać i stosować się do opisanego regulaminu. Uczestnictwo wymaga podstawowej sprawności ruchowej, kopnięcia piłki nożnej na dowolną odległość w kierunku dołka.

Aby zacząć przygodę z tą dyscypliną sportu, należy mieć swoją piłkę do gry w piłkę nożną. W parku nie obowiązuje zasada odpowiedniego ubioru lub butów do gry. Poza możliwością uprawiania ciekawej dyscypliny sportu, footgolf uczy zasad fair play (przestrzegania reguł), uczciwego liczenia ilości uderzeń i dodawania karnych uderzeń za ich nieprzestrzeganie.

FootGolf Park w budżecie partycypacyjnym na 2018 rok
Zbudowanie pola footgolfowego w parku wymaga wykonania projektu architektoniczno-przestrzennego, konfiguracji dołków, postawienia tablic informacyjnych. Przestrzeń będzie dostępna po zakończeniu robót i można będzie używać jej indywidualnie, organizować zawody, mecze, utworzyć ligę itp.

Według pomysłodawców projekt jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Będzie się cieszył dużym zainteresowaniem ze względu na prostotę, uczestnictwo rodzin z dziećmi w różnym wieku, walory edukacyjne, zdrowotne oraz brak potrzeby pobierania lekcji lub nadzoru trenera bądź instruktora. Sport nie jest kontuzjogenny i może być uprawiany przez 12 miesięcy w roku bez względu na pogodę.

Powierzchnia pola, w zależności od ilości dołków, to od 2 do 4,5 hektara. Całkowity koszt projektu wynosi 250 tys. zł.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto