Fu Manchu w Warszawie: Niemal równo rok po warszawskim koncercie Vista Chino, do stolicy przyjechał inny gigant amerykańskiego stoner rocka - grupa Fu Manchu.

Fu Manchu w Warszawie: zdjęcia z koncertu w Proximie [GALERIA]


Fu Manchu i Vista Chino łączy jednak nie tylko podobny styl muzyczny i występy w Proximie. W zespole przez sześć lat występował Brant Bjork, jeden z najważniejszych muzyków gatunku i założyciel formacji Kyuss i właśnie Vista Chino.

Zobacz też: Vista Chino w Warszawie: zdjęcia z koncertu w klubie Proxima [GALERIA]

Zespół gra klasycznego stoner rocka, a więc gatunek, od którego muzyczną karierę zaczynali m.in. Queens of the Stone Age. To połączenie heavy metalowego ciężaru i niskiego brzmienia mocno przesterowanych gitar z elementami psychodelicznego rocka i zazwyczaj bardzo surowym wokalem.

Co ciekawe, Fu Manchu udało się połączyć bezkompromisowe brzmienie z komercyjnym sukcesem. Utwór "Mongoose" został nawet wykorzystany w reklamie emitowanej podczas finału Super Bowl w 2008 r., co przełożyło się na rosnącą popularność zespołu i przysporzyło formacji nowych fanów.W tym roku Fu Manchu wrócił do Polski po prawie dwóch latach nieobecności w ramach trasy koncertowej, promującej ich najnowszy album "Gigantoid". To już jedenasty pełnometrażowy album Amerykanów, który - jak podkreślają członkowie zespołu - jest muzycznym powrotem do surowego brzmienia z początków działalności.

Czytaj też: Sólstafir w Warszawie. Goście z Islandii wystąpią 17 listopada

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!