WFOŚiGW wspiera akcje społeczne i dofinansowuje projekty proekologiczne. - Jesteśmy instytucją finansującą, ale też budującą świadomość - mówi Gabriela Lenartowicz, prezes Funduszu. Oto przykłady.

Koksownia "Częstochowa Nowa" otrzymała pożyczkę preferencyjną w kwocie 20 mln zł z przeznaczeniem na zbudowanie nowej baterii koksowniczej o wydajności 364.000 ton koksu mokrego rocznie.

W ramach tego projektu powstaną także nowoczesne urządzenia oraz instalacje pomocnicze, takie jak wieża węglowa, osprzęt baterii, instalacja gaszenia koksu, sortownia, stacja przesypowa i zrzutnia koksu. Dzięki temu proces koksowania węgla w koksowni Częstochowa będzie mógł spełniać wymogi najlepszych dostępnych technik, a sam zakład stanie się jednym z najnowocześniejszych w Polsce.Dotacja do kwoty 59 tys. zł dla prowincji Polskiej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej, będącej właścicielem zabytkowego parku, który wraz z dworem lipnickim tworzy wyjątkowo cenny zespół pałacowo-parkowy.

Podlega on szczególnej ochronie prawnej konserwatora zabytków. Fundusz dofinansował park już w ubiegłym roku. Teraz pieniądze przeznaczone zostaną na rewitalizację zieleni, posadzenie krzewów oraz ponad tysiąca bylin i innych roślin, 150 drzew liściastych oraz 30 iglastych, a także renowację 1000 metrów kwadratowych trawników na terenie wnętrza ogrodowego.
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!