Blisko 282 mln zł dofinansowania ze środków unijnych dostanie Uniwersytet Warszawski na budowę CeNT III - Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Dziś władze uczelni podpiszą porozumienie w tej sprawie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ośrodek będzie częścią Centrum Nowych Technologii UW, które powstanie na kampusie Ochota. Zostanie wkomponowany między budynki istniejących wydziałów chemii i biologii przy ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Miecznikowej. Gmach zaprojektowali architekci z pracowni Stefana Kuryłowicza. Budynek pomieści 133 nowoczesne laboratoria. Będą w nich prowadzone badania m.in. nad nowymi źródłami energii czy zastosowaniem nowych technik w medycynie, np. w diagnostyce chorób nowotworowych. Budowa rozpocznie się w 2010, a zakończy w drugiej połowie 2013 r.

Na początku lipca uniwersytet otrzymał dofinansowanie w wysokości 270 mln zł na dwa inne budynki centrum. Pierwszy z nich o powierzchni 18,3 tys. mkw. przeznaczony dla studentów i wykładowców z takich kierunków jak biologia, chemia, biotechnologia, informatyka i ochrona środowiska zostanie oddany już w 2012 r.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!