Trening Warsaw Sirens Trening Warsaw Sirens

(© Paweł Wegner)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego istnieje dopiero od 3 miesięcy, a już na treningach pojawia się regularnie 30-40 dziewczyn.

Niedzielny trening dziewcząt był podobno lekki, choć moim skromnym zdaniem, biorące w nim udział przedstawicielki płci pięknej dostały niezły wycisk. W treningu przeplatały się elementy ogólnorozwojowe, kondycyjne oraz typowo futbolowe.

To, co najbardziej uderzające, to wspaniała atmosfera treningu. Przyszły na niego nie tylko wysportowane dziewczyny o kondycji Justyny Kowalczyk, ale też i te, które zarówno sprawności fizycznej, jak i kondycji muszą dopiero nabrać. Nawet przy zadaniach z elementem współzawodnictwa dziewczyny ewidentnie opóźniające swój zespół były bardzo gorąco dopingowane przez całą resztę, bez cienia złośliwości, czy odrzucenia słabszych.

Każda z Was może więc przyjść na dowolny z najbliższych treningów (czwartek, 22 listopada, 20:00 i niedziela, 25 listopada, 13:30) do hali sportowej przy ul. Szczęśliwickiej 56 - wejście główne do budynku dawnego zespołu szkół kolejowych od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i spróbować swoich sił, sprawdzić się i zapoznać z bliska z futbolem amerykańskim.

Założona przed trzema miesiącami drużyna Sirens jest pierwszym zespołem kobiecym w Polsce, a dodatkowo inicjatorkami jej powstania były żony i dziewczyny chłopaków ze Spartans - stąd też niemal oczywista jest współpraca przy organizacji treningów, przynajmniej w początkowym okresie.

Miejmy nadzieję, że w ślad Syren pójdą także dziewczyny w innych częściach Polski i może jeśli nie od najbliższego, to od następnego sezonu futbol amerykański doczeka się w Polsce także ligi kobiecej.

Zobacz kolorowe zdjęcia zniszczonej Warszawy
Boeing 787 Dreamliner poleci w barwach LOTu
Znana tenisistka kupiła apartament w Warszawie

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

b-stok (gość)

laski gora. białystok tez tworzy swoja sekcje wiec uwaga zbiegraja sie druzyny do rywalizacji!!