Fabio Ruga i Anna Ficner wygrali Bieg na Szczyt Rondo 1 [FOTO]

mat. prasowe
Włoch Fabio Ruga i Polka Anna Ficner zostali zwycięzcami tegorocznego Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie największej i jedynej w Polsce imprezy rangi Masters Race z cyklu Pucharu Świata w biegach po schodach.

Reprezentantowi Włoch przebiegnięcie 836 schodów warszawskiego biurowca zajęło jedyne 00:03:39,53, natomiast polskiej zawodniczce dotarcie do mety na 37. piętrze - 00:05:08,59.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00, zawodnicy wyruszali w trasę w 15 sekundowych odstępach. Następnie odbyły się biegi finałowe, w których dwunastu najszybszych mężczyzn oraz dwanaście najszybszych kobiet pobiegło ze startu wspólnego. Taka dwustopniowa formuła zawodów była jednym z wymogów obowiązujących imprezy z cyklu Pucharu Świata w Towerrunning. W biegu wystartowało blisko 600 osób.

Wśród uczestników pojawił się również zawodnik, który pokonał trasę w pełnym umundurowaniu żołnierza amerykańskiej armii.

Cały przychód z opłat startowych w wysokości 18 000 złotych został przekazany na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.