18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jarosław Dąbrowski, dotychczasowy burmistrz Bemowa został wiceprezydentem Warszawy

Redakcja
Jarosław Dąbrowski nowym wiceprezydentem Warszawy. Na zdjęciach jeszcze jako burmistrz Bemowa.
Jarosław Dąbrowski nowym wiceprezydentem Warszawy. Na zdjęciach jeszcze jako burmistrz Bemowa. www.jarekdabrowski.pl
Dotychczasowy burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski został wiceprezydentem Warszawy - poinformował w piątek stołeczny ratusz. Zastąpił Jarosława Kochaniaka, który podał się do dymisji w związku z problemami z wdrażaniem ustawy śmieciowej w Warszawie.

Dąbrowski w ratuszu będzie odpowiadał m.in. za gospodarkę odpadami komunalnymi.

Nowy wiceprezydent w latach 1999-2003 był pracownikiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi; w 2003 r. - szefem gabinetu politycznego ministra rolnictwa Adama Tańskiego; w latach 2004-2006 - członkiem zarządu przedsiębiorstwa zarządzającego nieruchomościami; w kadencji 1998-2002 był członkiem (spoza rady) Komisji Ochrony Środowiska na Bemowie. Od 2006 r. pełnił funkcję burmistrza Bemowa.

Czytaj także: Śmieci 2013: Zakończyły się spotkania władz miasta z firmami śmieciowymi

Ukończył studia i studia podyplomowe na kierunkach związanych z zarządzaniem. Od 2011 r. jest studentem Magisterskich Studiów Menedżerskich w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Od 2005 r. jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

W stołecznym ratuszu będzie nadzorował Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Biuro Infrastruktury, Biuro Ochrony Środowiska, Biuro Promocji Miasta i Centrum Komunikacji Społecznej.

Jarosław Kochaniak zrezygnował z funkcji wiceprezydenta Warszawy na prośbę prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku z problemami z wdrażaniem ustawy śmieciowej. Jak powiedziała w środę Gronkiewicz-Waltz, dymisja miała związek z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała miastu zmianę warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w stolicy.

W związku z tym Warszawa nie zdąży do 1 lipca wybrać w przetargu firm, które miały odbierać odpady. Miasto zapowiada, że z przedsiębiorcami podpisze porozumienia w sprawie odbioru odpadów od 1 lipca. Zapewnia, że śmieci od mieszkańców będą odbierane.

Zobacz: W Warszawie odbyła się premiera filmu "Strateg" o Zbigniewie Brzezińskim [ZDJĘCIA]
Ustawa śmieciowa nakłada na gminy obowiązek przejęcia odpowiedzialności za gospodarkę odpadami komunalnymi. Samorządy dostały 18-miesięczny okres przejściowy na wprowadzenie przepisów i od 1 lipca mają przejąć obowiązki związane z odbiorem, transportem, odzyskiwaniem i unieszkodliwianiem wszystkich odpadów komunalnych. Gminy są także zobligowane do odbioru i zagospodarowania odpadów zielonych, odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych, a także usuwania odpadów z nielegalnych wysypisk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto