Lodowisko na Starówce. Ruszyła budowa ślizgawki na Rynku Starego Miasta

Lodowisko na Starówce. Na Rynku Starego Miasta rozpoczęła się instalacja lodowiska. Łyżwiarze, na tafli o wymiarach 20x30 m, będą mogli się ślizgać już od połowy przyszłego tygodnia.

1/6
R. Motyl / UM Warszawa

Lodowisko na Starówce zostanie uruchomione do 18 grudnia

Rozpoczęła się budowa lodowiska na Starówce.
Odkryte lodowisko otoczone bandami będzie usytuowane po wschodniej stronie Rynku. Ślozgawka będzie oświetlona a warszawiacy skorzystają także z wypożyczalni łyżew. Lasy Miejskie zapewniły 40 świerków, które staną na rynku.Wokół lodowiska zainstalowana będzie iluminacja świąteczna a w godzinach otwarcia przygrywać będzie muzyka.

Lodowisko na Starówce zostanie otwarte najpóźniej 18 grudnia.

Warszawa: Lodowisko Warszawa: Idzie zima! Czas wybrać się na łyżwy

Powstające lodowisko to efekt wspólnych działań miasta, restauratorów, dzielnicy, Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Lasów Miejskich, które dostarczą świerki do ozdoby.

W tym roku niestety po raz pierwszy od 12 lat nie będzie mozna się poślizgać na lodowisku pod Pałacem Kultury i Nauki.

Więcej na temat

Komentarze (3)

avatar
avatar
LKM (gość)

tak HGW masz rację , już ten hałas słyszę - szlak mnie trafia.
Kiermasz mi zupełnie nie przeszkadzał - bo przyjemnie wprowadzał w atmosferę świąt, w nocy była cisza.
Przyciągał też turystów - co chyba dla Warszawy powinno się liczyć, ale podobno nie pasował do zabytków,zabierał klientów restauratorom.A LODOWISKO PASUJE!!! - WARCZĄCA MASZYNA , "BADZIEWSKIE" OGRODZENIE,JAK TO WYGLĄDA - PŁAKAĆ SIĘ CHCE. Lodowisko nie powstało bez przyczyny - powstało tylko po to aby zlikwidować JARMARK

avatar
HGW (gość)

Potworny hałas sprężarki przy lodowisku na Rynku Starego Miasta nie tylko w dzień, ale i w nocy! BEZ PRZERWY. Koszmar zgotowany mieszkańcom Starówki, którzy płacą do kasy miasta, tylko za samą dzierżawę gruntu przykładowo 50-metrowego mieszkania w tym wspaniałym zakątku Warszawy - aż 2 tys. złotych! Skandal!

avatar
gośka (gość)

kiepsko że nie będzie lodowiska pod pałacem.dzieciaki mniej zamożne jak i dorośli mogli bezpłatnie się poślizgać,co był fajną rodzinną atrakcją

Wybierz kategorię