18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziecięce Strefy Wsparcia "Stonoga" dostały 5 mln zł

materiały prasowe/um.warszawa/st
Dziecięce Strefy Wsparcia "Stonoga" dostały 5 mln zł
Dziecięce Strefy Wsparcia "Stonoga" dostały 5 mln zł Fot. Polskapresse
Dziecięce Strefy Wsparcia „Stonoga” - to na nie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przeznaczyła ponad 5 milionów złotych. Takie ośrodki działają na obszarach, w których występuje kumulacja problemów społecznych.

Dziecięce Strefy Wsparcia "Stonoga" dostały 5 mln zł

Największą kwotę (1,55 mln zł) zdobył projekt "Razem z Ochotą", realizowany przez sześć organizacji. Ponad 1,47 mln zł prezydent Warszawy przyznała z kolei projektowi mającemu na celu prowadzenie zintegrowanych działań skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat "Zona Muranów". Wśród pięciu organizacji, które go zaproponowały, znajdują się m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Czarnych Koszul "Wielka Polonia" i Stowarzyszenie Ceramiczno-Ekologiczne "Amfora". Pozostałe dofinansowane projekty to "Stacja Ursus" i "Bielańska Stonoga".

Czytaj też: Lato w mieście 2014 - Warszawa przygotowała mnóstwo niespodzianek [PRZEGLĄD]

Organizacje miały zaproponować działania o charakterze edukacyjnym, ale niezwiązane z obowiązkiem szkolnym, m.in. opiekuńcze na rzecz spędzania wolnego czasu (kluby, świetlice), uliczno-podwórkowe (animacyjne, streetworking) i wspierające o wymiarze dzielnicowym (sport, kultura). Zwycięzcy konkursu będą musieli w taki sposób zaplanować czas wolny dzieci i młodzieży, żeby efekty ich pracy były widoczne poprzez poprawę wyników nauczania, wzrost frekwencji szkolnej, integrację z grupą rówieśniczą oraz wzrost kompetencji społecznych.

Dziecięce Strefy Wsparcia Stonoga organizowane są tam, gdzie znajduje się największa kumulacja problemów rodzinnych. Pod uwagę brana jest m.in. liczba rodzin, w których występuje bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, liczba dzieci w rodzinach korzystających ze wsparcia ośrodków pomocy społecznej, dzieci w rodzinie, w których sporządzono Niebieską Kartę, skierowania do pieczy zastępczej, czy liczba dzieci i młodzieży w wieku 5 – 18 lat, na które pobierane są świadczenia rodzinne.

Czytaj też: Półkolonie Warszawa. Gdzie? Co? Jak? [PRZEGLĄD]

W ramach Lokalnych Systemów Wsparcia działają już takie projekty, jak BAZA Akcja Zintegrowanej Animacji, "Tu Praga Waw PL", "Partnerstwo dla Dzieci Pragi-Południe", "My Targówek" oraz "Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym". Dzięki nim z dodatkowego wsparcia korzysta prawie 1800 uczniów z 12 szkół. Główne zadanie tych projektów to podniesienie wyników szkolnych i frekwencji dzieci i młodzieży.

Praca organizacji pozarządowych jest połączona z działalnością placówek wsparcia dziennego i streetworkingu oraz z lokalnymi instytucjami publicznymi. W ramach projektów odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci, socjoterapeutyczne, rozwijające zainteresowania (m.in. capoeira, streetart, muzyczne, taneczne, teatralne, kulinarne, filmowe, profilaktyczne, sportowe). To także zajęcia wspierające dla rodziców. Ważnym elementem w projektach są inicjatywy integracyjne dla mieszkańców, takie jak pikniki sąsiedzkie czy festyn dla społeczności lokalnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto