Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ładnie Naprawię. Nie wyrzucaj popsutych przedmiotów!

Sonia Tulczyńska
Ładnie Naprawię. Nie wyrzucaj popsutych przedmiotów!
Ładnie Naprawię. Nie wyrzucaj popsutych przedmiotów! Ładnie Naprawię
Małżeństwo z Łodzi postanowiło kształtować spojrzenie konsumenta tak, aby był świadomy swojego wyboru. Jak mówią, zainspirował ich film "Spisek Żarówkowy". - Ładnie Naprawię to nasz osobisty protest przeciwko temu, żeby nie śmiecić, wyrzucać i marnować energii na recycling na masową skalę - mówi założyciel, Maciej Mazerant.

Ładnie Naprawię. Nie wyrzucaj popsutych przedmiotów!

Jego żona zajmuje się projektowaniem czasopism. I dlatego Ładnie Naprawię poza portalem, ostatnio, wychodzi także w drukowanej wersji. Jeśli chodzi o stronę internetową - to bardzo funkcjonalne narzędzie. - Wystarczy zrobić zdjęcie popsutego przedmiotu, zarejestrować się w serwisie, wrzucić na swój profil i czekać na zgłoszenie fachowców... Albo samemu zgłosić się po wycenę wstępną do konkretnej osoby. Serwis ma na celu łączenie ludzi w jednym mieście. Chociaż jest dużo przedmiotów naprawianych przez osoby nie z tego samego miasta - podkreśla Maciej.

Jak to działa? Za darmo
Rejestracja w serwisie jest bezpłatna. Kwestie kosztu naprawy oraz wysyłki ustala się bezpośrednio z fachowcem. Ludzie w tym serwisie są uprzejmi i mili. Można nawet próbować się targować. Systemem oceniania jakości naprawy są komentarze, poza tym rynek selekcjonuje fachowców. Jeśli są kiepscy - nie mają ofert. Do Ładnie Naprawię można zgłaszać meble, sprzęt rtv/agd, rowery, zabawki. W zasadzie wszystko - byleby tylko przywrócić przedmiotowi nowe tchnienie. Ten serwis wyróżnia się przemiłą grafiką, klarowną kolorystyką i dbałością o każdy szczegół.

Czytaj też: Serb w Warszawie zaprasza do siebie. Belgrad na Ursynowie [ZDJĘCIA]

- Wśród naszych użytkowników Ładnie Naprawię zrobiliśmy badanie. I oni napisali, że brakuje w serwisie takich porad, inspiracji, ze świata. Ukierunkowania i pokazania problemu. Stwierdziliśmy, że nie będziemy tego robić przez stronę internetową, tylko przez magazyn. Który trafia do kawiarni i bibliotek w małych miejscowościach (tutaj znajdziesz listę miejsc, gdzie przeczytasz Ładnie Naprawię). On jest przystępnym medium dla osób starszych, a my chcemy żeby u nas pojawiali się fachowcy „starej daty” - mówi Maciek.

Młodzi i starzy
Założyciele serwisu chodzą po Łodzi, ale i w innych miejscowościach także szukają prawdziwych fachowców. Chcą zapraszać do siebie wieloletnich rzemieślników - bo to oni są wartością i posiadają ogromną, szeroką wiedzę. Inicjatorzy Ładnie Naprawię pragną uczyć starszych osób obsługi komputera i internetu, aby mogli sami dodawać swoje ofety. Młodych chcą natomiast umawiać na spotkania z doświadczonymi, by mogli od nich czerpać unikatową wiedzę i umiejętności.

Czytaj też: Senior w Warszawie. Jest po 70-tce, jeździ motorem i tworzy[ZDJĘCIA]

Naprawa to zabawa
Ładnie Naprawię posiada też odsłonę skierowaną do dzieci. Maluchy mogą na stronie kolorować obrazki, związane z "odchodzącymi do lamusa" zawodami. Miejmy nadzieję, że dzięki takiej inicjatywie, wartościowe miejsca z duszą nigdy nie znikną z mapy polskich miast, mniejszych miejscowości i wsi. Że nigdy nie umrą.

Chcesz zobaczyć stronę? Znajdziesz ją tutaj: Ładnie Naprawię, a tu wejdziesz na stronę dla dzieci: Naprawa To Zabawa

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto